دو و میدانی‌کاران کشور ۱۸ رکورد ملی را جابه‌جا کردند

کرج - سرپرست فدراسیون دو و میدانی گفت: قهرمانان این رشته امسال ۱۸ رکورد ملی را در مقاطع مختلف سنی جابه‌جا کردند....

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی مبینی بعد از ظهر پنج‌شنبه در نشست مجمع انتخاباتی هیأت دو و میدانی استان البرز که در اداره ورزش و جوانان این استان برگزار شد، اظهار کرد: امروز روز پایانی لیگ باشگاه‌های دو و میدانی کشور است، امیدواریم مرحله سوم لیگ باشگاه‌های کشور نیز، به سلامتی به پایان برسد.

وی بیان اینکه قهرمانان دو و میدانی در سال جاری ۱۸ رکورد ملی را در مقاطع مختلف سنی جا به جا کردند، افزود: همچنین ۱۱ رکورد باشگاهی جا به جا شد.

برگزاری نخستین لیگ جوانان و نوجوانان دختر

سرپرست فدراسیون دو و میدانی با بیان اینکه امسال لیگ جوانان و نوجوانان دختر برگزار شد، گفت: این اتفاق برای نخستین بار بعد از انقلاب با حضور ۲۳ تیم رقم خورد.

وی با بیان اینکه امروز در خدمت جامعه ورزشی دو و میدانی استان البرز هستیم، تصریح کرد: البرز یکی از استان‌های بسیار مهم و توانمند در این رشته است و از قدیم‌الایام قهرمانان بسیاری را به جامعه ورزشی دو و میدانی معرفی کرده که همچنان در مجمع قهرمانان نامی حضور دارند.

مبینی با اشاره به اینکه هیأت‌های ورزشی به عنوان بازوان اصلی هر فدراسیونی هستند، تصریح کرد: در دو و میدانی هیأت‌ها ویژه‌تر هستند به دلیل اینکه دو و میدانی یک رشته ۲۴ ماده‌ای است که مدال‌های مختلف رسمی و المپیکی دارد.

وی با اشاره به اینکه مسئولیت رئیس هیأت بسیار سنگین است و به نوبه خود یک فدراسیون محسوب می‌شود، عنوان کرد: در دو و میدانی انتظارات بسیار بالا و اعتبارات مالی بسیار محدود است.

سرپرست فدراسیون دو و میدانی با تاکید به اینکه البرز از جمله استان‌های فعال و قهرمان‌پرور است، توضیح داد: البرز در تمام رشته‌های ورزشی صاحب کرسی است و قهرمانان المپیک، جهان و آسیایی در این استان فعال هستند.

مبینی یادآور شد: امیدواریم با وفاق و همدلی یک انسجام خوب در هیأت صورت گیرد تا بتوانیم آینده درخشانی برای ورزش استان رقم بزنیم.

پشتوانه‌سازی و استعدادیابی لازمه پیشرفت دو و میدانی

وی با بیان اینکه در دو و میدانی پشتوانه‌سازی و استعدادیابی حائز اهمیت است، تاکید کرد: تعامل با آموزش و پرورش رکن اصلی پیشرفت هر رشته ورزشی به شمار می‌رود. همچنین تعامل با شهرداری و جذب اسپانسر بسیار مهم است.

سرپرست فدراسیون دو و میدانی گفت: رصد موانع و چالش‌های هیأت دو و میدانی البرز باید صورت گیرد تا چالش‌های موجود را به صورت عملیاتی رفع کنیم.

وی با تاکید بر برنامه‌محوری، نظارت و کنترل مستمر بر هیأت و مجمع دو و میدانی البرز مطرح کرد: استفاده از نیروهای متخصص مؤید آینده درخشانی برای این رشته است.

ارتقای چهار رکورد ملی توسط بانوان

مبینی با بیان اینکه جای بسی خرسندی است که ورزش بانوان ما رشد کرده است، تصریح کرد: رکوردشکنی‌هایی بسیار خوبی توسط بانوان صورت گرفت، در رقابت‌های جایزه بزرگ دو و میدانی چهار رکورد ملی ارتقا پیدا کرد که نشان‌دهنده پیشرفت بانوان ایرانی در حوزه ورزش است.

وی با بیان اینکه استان البرز در بخش دو و میدانی بانوان پتانسیل بالایی دارد، متذکر شد: باید به ورزش بانوان استان اهمیت داد تا شاهد پرورش قهرمانان آسیا در بخش بانوان باشیم.

تگ ها


فدراسیون دوومیدانی محمدعلی مبینی مسابقات دو و میدانی ثبت رکورد