«آتش‌بس المپیکی»

دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی ویدئویی خواستار توقف خشونتها و اهتمام همگان به رعایت الزامات آتشبس در زمان برگزاری بازیهای المپیک ریو شد ......

دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی ویدئویی خواستار توقف خشونت‌ها و اهتمام همگان به رعایت الزامات آتش‌بس در زمان برگزاری بازی‌های المپیک ریو شد.

بان کی مون در پیام خود آورده است: «کمیته بین‌المللی المپیک و سازمان ملل متحد برای ایجاد صلح و ثبات جهانی با یکدیگر همکاری می‌کنند. از این روی، ما آتش‌بس المپیکی اعلام می‌کنیم و از همگان می‌خواهیم سلاح‌های خود را بر زمین بگذارند و اختلافات خود را در مدت برگزاری بازی‌های المپیک فراموش کنند. صلح از خود ما آغاز می‌شود و من از همه طرف‌ها در سراسر جهان می‌خواهم همه اقدامات خشونت‌زا را متوقف کنند.»

بان کی مون افزود: «من به همه ورزشکاران، حامیان و طرفداران آن‌ها تبریک می‌گویم زیرا در بازی‌های المپیک و پارالمپیک بهترین تصاویر به نمایش گذاشته می‌شوند.»

وی تاکید کرد: «از همه طرف‌های متخاصم می‌خواهم از زمان آغاز سی و یکمین دوره بازی‌های المپیک ریو در 7 آگوست (17 مرداد) به مدت یک ماه که بازی‌ها در جریان است، از جنگ، درگیری و خشونت خودداری کنند.»

تگ ها


اخبار روز