1 میلیارد دلار، قیمت بازیکنان حاضر در ال کلاسیکو

گران ترین ستاره های جهان، روز شنبه عصبر در ورزشگاه نوکمپ در ال کلاسیکو به مصاف یکدیگر خواهند رفت و دو غول اسپانیایی، رقمی کدود 1 میلیارد و 49 میلیون یورو برای به خدمت گرفتن تیم فعلی شان هزینه کرده اند ......

 گران ترین ستاره های جهان، روز شنبه عصبر در ورزشگاه نوکمپ در ال کلاسیکو به مصاف یکدیگر خواهند رفت و دو غول اسپانیایی، رقمی کدود 1 میلیارد و 49 میلیون یورو برای به خدمت گرفتن تیم فعلی شان هزینه کرده اند.
 

به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"، در صورتی که بازیکنانی مثل مسی، بوسکتس و واسکز از آکادمی باشگاه ها به تیم اصلی منتقل نشده بودند، این رقم بسیار بالاتر می رفت. رئال با 613 میلیون یورو، هزینه زیادی در چند سال اخیر متحمل شده است. خرید رونالدو، بیل و خامس رودریگس، تقریبا نصف هزینه ها را شامل بوده است. در همین حال، رئال رقمی بین 20 تا 40 میلیون را برای خرید 10 بازیکن نظیر تونی کروس، مودریچ، بنزما، راموس ، په په، ایسکو، کواچیچ، موراتا و کوئنترائو کرده است. دیگر بازیکنان نیز بدین شرح هستند: ناواس (10 میلیون)، کارواخال (6.5 میلیون)، کاسمیرو (9 میلیون). بازیکنانی مثل ناچو و واسکز نیز هستند که مستقیما از آکادمی به تیم اضافه شده اند و هزینه ای نداشته اند.


بارسلونا نیز با وجود اینکه بازیکنان بزرگی از لاماسیا تحویل گرفته ولی هزینه های بسیاری در چند سال اخیر متحمل شده است. در کنار مسی که خود نزدیک به 200 میلیون یورو ارزش دارد، بازیکنانی نظیر بوسکتس، سرجی روبرتو و آندرس اینیستا از تیم پایه به تیم اصلی اضافه شده اند و هزینه ای نداشته اند. یوردی ماسیپ و رافینیا نیز شرایطی مشابه دارند.


با این حال، بارسا هزینه های سنگینی در فصول اخیر متحمل شده است. آنها برای سوارز و نیمار، 81 میلیون و حدود 85 میلیون هزینه کرده اند ولی خریدهای ارزان قیمتی مثل راکیتیچ با 18 میلیون و تراشتگن با 12 میلیون نیز داشته اند. همچنین بازیکنانی مثل توران، ویدال، سیله سن، اومتیتی، دینیه، سوارز و آندره گومز نیز با هزینه به تیم اضافه شده اند.

تگ ها


لالیگا فوتبال