10ستاره جدایی‌طلب اروپا؛ ستاره‌ای در قفس!

10ستاره بزرگ این روزهای فوتبال اروپا که می‌خواهند از باشگاه‌هایشان جدا شوند....

10ستاره جدایی‌طلب اروپا؛ ستاره‌ای در قفس!

با اینکه نیمی از زمان نقل‌وانتقالات تابستانی سپری شده، اما هنوز ستاره‌های زیادی در فوتبال اروپا حضور دارند که آینده‌شان مشخص نیست.

نیمار

27سالگی برای یک فوتبالیست، بهترین دوران حرفه‌ای عمرش به حساب می‌آید. دوره‌ای که در اوج پختگی قرار دارند. اما داستان 27سالگی نیمار پر از حاشیه‌هایی است که او را از جایگاه یک سوپراستار تنزل داده‌اند. طی دوفصل گذشته نیمار در بیشتر مواقع فصل دچار آسیب‌‌دیدگی بوده و باشگاه فرانسوی هیچ ثمره‌ای از 222میلیون پولی که بابت او پرداخت کرده، رضایت ندارد. نه نیمار می‌خواهد در پاریس بماند و نه پی اس جی مشکلی با جدایی او دارد. مساله تنها بر سر رقم جدایی اوست. رقمی که احتمالا بارسلونا آن را پرداخت خواهد کرد.

کوتینیو

یکسال پیش با 148میلیون پوند از لیورپول به بارسلونا آمد و حالا با ورود گریزمان، بعید است جایی در ترکیب بارسا برای او وجود داشته باشد. مساله مهم این است که هیچ باشگاهی حاضر نیست برای یک بازیکن ناکام رقمی که بارسا می‌خواهد را بپردازد. فرضیه رویایی، رفتن او به عنوان بندی از قرارداد نیمار به فرانسه است.

پوگبا

سرمربی منچستر دیروز در مصاحبه‌ای اعلام کرد تیم فصل آینده‌اش را حول پوگبا خواهد چید و این یعنی پیغام مخالفت با خروج ستاره فرانسوی. اما پوگبا هم به مدیربرنامه‌اش گفته نمی‌خواهد فصل بعد در  یونایتد بماند. رقم جدایی 180میلیون یورویی پوگبا هم مشکل بعدی است. به نظر می‌رسد هافبک یونایتد حداقل یک فصل دیگر هم در منچستر بماند.

جان استونز

قرار بود پیکه جدید گواردیولا در من سیتی باشد، اما فصل پیش بیشتر مسابقات را از روی نیمکت تماشا کرد. هرچند درخواست جدایی به باشگاه داده، اما بعید است پپ با آن موافقت کند و بعد از رفتن کمپانی، یک مدافع دیگر را هم از دست بدهد.

الکسیس سانچز

عنوان بدترین خرید فصل پیش فوتبال اروپا بدون شک به سانچز می‌رسد، ستاره‌ای که رفتنش به یونایتد هزینه‌ای نداشت، اما حقوق 400هزار پوند در هفته و عملکرد ناامیدکننده او، بدجوری روی اعصاب هواداران باشگاه رفته است. هیچ باشگاهی حاضر نیست چنین حقوقی به سانچز بدهد و واقعیت این است که مشتری جدی‌ای هم برای جذبش وجود ندارد.

دله‌آلی

با وجودی که تاتنهام می‌خواهد اریکسن را به خاطر تمام شدن قراردادش بفروشد تا ضرر نکند، اما دله آلی هم درخواست جدایی داده، هرچند خیلی‌ها می‌گویند این درخواست جدایی برای گرفتن حقوق بیشتر از باشگاه است. اما رئال مادرید و یونایتد گوشه‌چشمی به روابط او و تاتنهام دارند تا در صورت مخدوش شدن، با پیشنهاد رسمی جلو بروند.

گرت بیل

حکایت استخوان در گلو، داستان رئال مادرید و گرت بیل است. مهاجمی که چندروز پیش 30ساله شد، هواداران رئال در تمرینات پیش فصل هویش کردند و از سمت دیگر هیچ مشتری جدی‌ای هم ندارد. گرت بیل فصل بعد هم شبیه استخوان ماهی در گلوی مادرید خواهد بود، اگر اتفاق عجیبی نیفتد.

آنتونی مارسیال

سال 2015 وقتی با یونایتد قرارداد بست، یکی از 10جوان اول فوتبال اروپا بود؛ در کنار اسم‌هایی مثل ام‌باپه و دمبله. اما ذره‌ذره افت کرد. با وجود جدایی احتمالی لوکاکو، بعید است یونایتد مجوز خروج به مارسیال بدهد.

مسوت اوزیل

آخرین خبرها از جذب دنی سبایوس توسط آرسنال می‌گویند. اتفاقی که اگر رخ بدهد، به معنی پایان دوران حضور اوزیل در لندن است. هافبک آلمانین نتوانسته رابطه خوبی با اونای امری پیدا کند و شاید درخواست جدایی در تابستان بهترین گزینه ممکن باشد.

جورجینیو

فصل گذشته، نمایش بدی در لباس چلسی نداشت، اما وقتی پدر معنوی‌اش – ساری- باشگاه را ترک کند، هر فرضیه‌ای محتمل است. ورود فرانک لمپارد و فوتبالی که او می‌خواهد هم تناسب زیادی با قابلیت‌های جورجینیو ندارد. شاید بازگشت به ناپل بهترین راه موجود باشد.

 

بیشتر بخوانید: 

هواداران رئال مادرید گرت بیل را هو کردند!

تگ ها


یادداشت اختصاصی یادداشت‌های اختصاصی UEFA Champions League فوتبال