10 صحنه فراموش نشدنی تاریخ جام جهانی

از تست مواد مخدر تا گاز گرفتن حریف خوانندگان بى بى سى اسپور ......

از  تست مواد مخدر تا گاز گرفتن حریف 

خوانندگان بى بى سى اسپورت، ١٠ صحنه را به عنوان صحنه های فراموش نشدنی جام های جهانی انتخاب كردند.

به گزارش سایت مدال، نگاهی داشته ایم به ده صحنه فراموش نشدنی جام جهانی. با هم مرور مى كنيم:

١٠- سال ٢٠٠٢ - روی کین و پشت کردن به تیم ملی؛

دليل اين موضوع دعوا بحث با مربى اين تيم ميك مك كارتى عنوان شده بود و تمام ايرلند راجع به اين موضوع صحبت مى كردند. نايل كوئين مهاجم اسبق ايرلند مى گفت: " اين بدترين صحبت هايى بود كه من شنيده بودم، در مورد تاكتيك مربى، خود مربى، شخصيت مربى و همينطورى ادامه داشت "

٩ - سال ٢٠٠٢ - كره جنوبى - ايتاليا ، قضاوت داور اكوادوری؛
در سال ٢٠٠٢ ايتاليا از کره ٢-١ جلو بود تا اينكه ٢ دقيقه مانده با پايان سئول كى هيون بازى را ٢-٢ مساوى كرد. كره در وقت هاى اضافه و گل طلايى بازى را ٣-٢ برد. داور اكوادورى، توتى رو بخاطر دايو اخراج كرد، پنالتى ايتاليا رو نگرفت و يك گل ايتاليا رو بخاطر افسايد مردود اعلام كرد. بازیکنی كه كره را پيروز كرد در سرى آ و تيم پروجا بازى مى كرد و بعد از اون بازى از باشگاهش اخراج شد.

٨ - سال ٢٠١٠ - اعتصاب بازيكنان تيم ملى فرانسه؛
داستان از جايى شروع شد كه نيكلاس انلكا كه هفت ماه گل ملى نداشت، بعد از اينكه در بازى اول مقابل اروگوئه به ميدان رفت، در بازى دوم مقابل مكزيك هم به بازی گرفته شد اما بين دو نيمه عوض شد.آنلکا در رختكن دچار درگيرى لفظى با سرمربى دومنيك شد و ار تيم اخراج شد و به خونه برگشت. قضيه جايى بدتر شد كه بازيكنان فرانسه اعتصاب كردند و از تمرين دست کشیدند و به اتوبوس برگشتند.

٧- سال ١٩٩٨ - رونالدو و راز بازى فينال؛
قضيه از جايى شروع شد كه اسم رونالدو در ليست برزيل براى فينال نبود اما پس از چند ساعت ليست جديد اومد و رونالدو به تيم برگشت. رونالدو در اين مورد گفت: " من دچار مشكلى شده بودم. بعد از ناهار، از هوش رفتم و سه چهار دقيقه اى بى هوش بودم. نميدونم چرا اين اتفاق افتاد. فشار عصبى بود؟ شاید.

٦ - سال ١٩٩٤ - مارادونا و مواد مخدر؛
مارادونا بعد از بازى خوبش در جام هاى جهانى ١٩٨٦ و ١٩٩٠ به جام جهانى ١٩٩٤ اومد تا باز افتخار كسب كنه.دن دیگو بعد از بازى اول و گلى كه به يونان زد، خوشحالى عجيبى انجام داد كه همه جا اعلام شد او مشكل اعصاب و مشکل مغزى داره، پس از اين اتفاق تست مواد مخدر مارادونا مثبت شد تا اين پايانى باشه بر حضورش در جامهای جهانی. مارادونا در مصاحبه اى گفت: " آن ها من را از فوتبال بازى كردن منع كردند. روح من شكسته است "

٥ - سال ١٩٨٢ - شوماخر، باتيستون رو ضربه فنى كرد؛ 
فرانسه - المان، بازى ١-١ بود، باتيستون فرانسوى وارد زمين شد و پس از چند دقيقه در موقعيت تك به تك قرار گرفت كه توسط شوماخر گلر آلمان جارو شد. اين صحنه از ديد داور خطا نبود، اما او براى زنده ماندن به اكسيژن نياز داشت و در آخر با ٢ دندان شكسته، ٣ دنده شكسته و كمردرد زمين را ترك كرد. باتيستون گفت: شوماخر كسى بود كه با هر شرايطى كه شده میخواست برنده باشه و در اون زمان خیلی زياده روى كرد.

٤ - سال ١٩٩٠ - تف كردن رايكارد روى فولر؛
قضيه اينطورى بود كه رايكارد بعد از خطاى بد روى فولر جريمه شد و داور بهش كارت زرد داد، اما رايكارد از پشت روى فولر تف كرد، زمانى كه فولر ميخواست به داور نشون بده چه اتفاقى افتاده، خودشم كارت گرفت. يكى دو دقيقه بعد دوباره باهم برخورد داشتن و داور ارژانتينى هر دو بازيكن رو از زمين اخراج كرد، وقتى فولر دست به كمر ايستاده بود، رايكارد يكبار ديگه تف كرد رو فرلر رايكارد بعد بازى از فولر عذرخواهى كرده و گفته كه كار اشتباهى انجام داده.

٣ - سال ٢٠١٤ - تحقیر برزيل بدست آلمان؛
این بازی نیازی به توضیح ندارد. آلمان نيمه اول رو ٥-٠ برد و در نيمه دوم ٢ تا ديگه زد و يكى خورد. در پايان آلمان ٧ - ١ برزيل. بعد از پايان اين بازى اسكولارى سرمربى برزيل اون روز را " بدترين روز زندگيش " خطاب كرد.

٢ - سال ٢٠١٤ - گاز گرفتن کیلینی توسط سوارز؛
٨٠ دقيقه گذشته بود و كيلينى و سوارز در محوطه جريمه بودند، سوارز شونه ى كيلينى را گاز گرفت اما از چشم داور دور موند و سوارز اعتقاد داشت كيلينى با آرنج به او ضربه زده.سوارز در پايان بازى گفت ما فقط به هم برخورد كرديم و اتفاق خاصى رخ نداد اما فيفا نظرش متفاوت بود و سوارز رو به مدت ٤ ماه از تمام فعاليت هاى فوتبالى منع كرد.

١ - سال ٢٠۰۶ - ضربه سر زيدان به سينه ماتراتزى؛
بازى داشت به ضربات پنالتى نزديك ميشد كه دو گلزن بازى با هم برخورد داشتند و حرف هايى رد و بدل شد و بعدشم ضربه سر ديدنى زيدان.آلن شيرر در اين مورد گفت: زيدان بازيكن بزرگی است و فقط خودش مى تواند بگه در آن لحظه چی در سرش گذشته.

تگ ها


اخبار روز فوتبال