10 نکته از جام ملت ها تا پایان هفته اول/ طارمی در صدر

​شاید عجیب ترین نتیجه رقم خورده در هفته اول مسابقات جام ملت های آسیا 2019 باخت یک بر صفر استرالیا مدافع عنوان قهرمانی مقابل اردن بود....

​شاید عجیب ترین نتیجه رقم خورده در هفته اول مسابقات جام ملت های آسیا 2019 باخت یک بر صفر استرالیا مدافع عنوان قهرمانی مقابل اردن بود.

به گزارش خبرنگار مدال، با توجه به پایان هفته اول رقابت های جام ملت های آسیا 2019 نگاهی داشته ایم به نکاتی این مسابقات در 12 بازی برگزار شده؛
1-تا به اینجا در 12 دیدار برگزار شده 36 گل رد و بدل شده یعنی میانگین 3 گل زده در هر بازی.
2-جذاب ترین گروه به لحاظ هجومی، گروه D با حضور تیم های ایران، عراق، ویتنام و یمن است؛ در این گروه 2 بازی برگزار شده و در هر 2 دیدار 5 گل رد و بدل شده است.
3-کسل کننده ترین گروه به لحاظ هجومی، گروه B مسابقات با حضور تیم های استرالیا، سوریه، فلسطین و اردن بوده است؛ در این گروه با گذشت 2 بازی تنها یک گل در بازی استرالیا-اردن رد و بدل شد و آن گل هم متعلق به تیم ملی اردن بود.
4-با رسیدن به پایان هفته اول، تنها یک بازی است که گلی نداشته؛ فلطسین-سوریه تنها بازی بدون گل هفته اول دور گروهی مسابقات بود.
5-بازی های پرگل شامل دیدار تیم های هند-تایلند، ایران-یمن، عراق-ویتنام، ژاپن و ترکمنستان بوده است؛ این 4 بازی با 5 گل رد و بد شده بین تیم ها خاتمه یافته و البته یک طرفه ترین بازی هم دیدار ایران یمن بود که با نتیجه 5 بر صفر به سود تیم ملی کشورمان خاتمه یافت.
6-ایران با 5 گلی که در بازی مقابل یمن به ثمر رساند تا پایان هفته اول، عنوان هجومی ترین تیم را به خود اختصاص داده؛ یمن هم با 5 گل خورده تا این مرحله، ضعیف ترین تیم تورنمنت به لحاظ عملکرد دفاعی بوده است.
7-از 14 تیم حاضر در مسابقات تا این مرحله تنها 7 تیم در هفته اول موفق به ثبت کلین شیت شده اند؛ ایران، عربستان، قطر، کره جنوبی، اردن، فلسطین و سوریه 7 تیمی هستند که دروازه شان را بسته نگه داشته اند.
8-عجیب ترین نتیجه رقم خورده در هفته اول مسابقات، باخت یک بر صفر استرالیا مدافع عنوان قهرمانی مقابل اردن بود. البته نمی توان از برد پرگل هند مقابل تایلند هم چشم پوشی کرد.
9-از 5 تیمی که از آنها به عنوان مدعیان اصلی قهرمانی در مسابقات یاد می شود و در جام جهانی 2018 هم حضور داشتند؛ یعنی تیم های ایران، استرالیا، ژاپن، کره جنوبی و عربستان صعودی به نظر سه تیم استرالیا، کره و ژاپن شروع ضعیف تری داشته اند؛ استرالیا باخت و دو تیم ژاپن و کره هم به سختی ترکمنستان و فیلیپین را شکست دادند.
10-مهدی طارمی، سونیل چتری(هند) و یویا اوساکو(ژاپن) سه بازیکنی که در پایان هفته اول جام ملت‌های آسیا با 2 گل زده به طور مشترک آقای گل مسابقات هستند.