11 خارجی در سبد خرید لیگ برتری‌ها

تیم‌های لیگ برتری در نقل و انتقالات زمستانی 11 بازیکن خارجی را به لیست بازیکنان خود اضافه کردند که در میان این بازیکنان، 10 بازیکن برای نخستین بار در لیگ برتر ایران به میدان خواهند رفت....

از 11 بازیکن خارجی در نیم فصل دوم لیگ برتر رونمایی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مدال، تیم‌های لیگ برتری در نقل و انتقالات زمستانی فصل جاری اقدام به جذب 11 بازیکن خارجی کرده‌اند تا در این زمینه شاهد پیشرفت 120 درصدی تیم‌های لیگ برتری باشیم چرا که در زمستان سال گذشته تنها 5 بازیکن خارجی راهی تیم‌‌های لیگ برتری شده‌ بودند. این اتفاق در حالی رخ داده که نرخ ارز نسبت به زمان مشابه در سال گذشته تقریبا 3 برابر شده و چنین روندی اندکی دور از انتظار بوده است.
در میان این بازیکنان، 10 بازیکن برای نخستین بار در فوتبال ایران حضور یافته‌اند و یک بازیکن دیگر چند ماه پس از جدایی از فوتبال ایران بار دیگر به لیگ برتر بازگشته است. اسماعیل گونکالوس (گینه بیسائو) و آیاندا پاتوسی (آفریقای جنوبی) دو بازیکن خارجی جدید استقلال هستند و آرفنگ دافه (سنگال) و لاشا توتادزه (گرجستان) بازیکنان جدید خارجی نساجی محسوب می‌شوند و که در این میان دافه سابقه بازی برای پیکان در لیگ برتر را داشته است. لوکا نورادزه و رومن چاچوا دو بازیکن گرجستانی جدید سپیدرود هستند و عزیز سیدیکوف (قرقیزستان) و وینیسیون فرانکو (برزیل) در نیم‌فصل دوم برای صنعت نفت آبادان به میدان خواهند رفت. کریستین اوساگوانا (نیجریه) به ذوب‌آهن پیوسته، ماریو بودیمیر (کرواسی) به عضویت پرسپولیس درآمده و کوین کنستانت (نیجریه) نیز بازیکن جدید تراکتورسازان است.
حضور 3 بازیکن اهل گرجستان نشان دهنده افزایش تمایل تیم‌های لیگ برتری به جذب این بازیکنان است که دلیل آن اروپایی محسوب شدن لیگ گرجستان و صدر آسان مجوز بازی برای این گروه از بازیکنان و همچنین قیمت پایین این نفرات است.
گفتنی است با وجود بسته شدن پنجره نقل و انتقالات زمستانی، احتمال جذب بازیکنان خارجی با سهمیه آزاد از سوی برخی تیم‌های لیگ برتر وجود دارد.

تگ ها


نقل و انتقالات زمستانی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال