12 فصل شکست‌ناپذیری متوالی در هفته اول برای سرخ‌ها

پرسپولیس در شرایطی در دیدار افتتاحیه لیگ مقابل پارس جنوبی جم به میدان خواهد رفت که در 12 دوره قبلی لیگ در دیدار هفته نخست شکست نخورده است....

به گزارش مدال، سوت آغاز نوزدهمین دوره لیگ برتر برای پرسپولیس و هوادارانش ساعت 10/19 به صدا در می‌آید تا قهرمان سه دوره لیگ برتر افتتاحیه فصل جدید را در مصاف با پارس جنوبی جم آغاز کند. قرمزهای پایتخت که لیگ هجدهم را با پیروزی مقابل همین تیم در هفته آخر با قهرمانی به پایان رساندند حالا در ورزشگاه آزادی از آنها پذیرایی می‌کنند.
 پرسپولیس، تیمی که به زعم بعضی از کارشناسان نسبت به فصل قبل شرایطش بهتر شده کار بسیار سختی را برای تکرار قهرمانی‌های اخیرش دارد. چرا که به همان نسبت تیم‌های مدعی دیگر بخصوص سپاهان و البته تراکتورسازی، پدیده و استقلال هم قوی‌تر از فصل قبل شده‌اند.

 2 باخت در روز اول
طبق آمار موجود پرسپولیس در 18 دوره لیگ برتر شروع خوبی داشته و هوادارانش غیر از دو بازی با امتیاز ورزشگاه را ترک کردند. قرمزهای پایتخت در بازی با فولاد در لیگ چهارم و با ابومسلم در لیگ ششم فصل را با باخت آغاز کردند. در 16 دوره دیگر پرسپولیسی‌ها هفته اول را با چهار تساوی و 12 پیروزی شروع کردند. اما آمار آنها در 12 دوره اخیر جالب توجه بوده به طوری که از لیگ هفتم تا لیگ هجدهم فصل را با باخت شروع نکردند. جالب‌تر اینکه قرمزپوشان در سه دوره اخیر که قهرمان شدند در هفته اول آن پیروز شدند. آنها در فصل شانزدهم سایپا را در ورزشگاه تختی با تک گل کمال کامیابی‌نیا در دقیقه 68، در لیگ هفدهم فولاد را با دو گل وحید امیری و شجاع خلیل زاده و در لیگ هجدهم پدیده را با گل علیپور از نقطه پنالتی شکست دادند. اما در لیگ هفتم که پرسپولیس با پیروزی مقابل سپاهان در دقیقه 6+90 جام قهرمانی را بالای سر برد در هفته اولش نفت آبادان را در خانه‌اش با نتیجه 3-2 شکست داده بود. فقط در نخستین دوره لیگ برتر که قهرمانی پرسپولیس با توجه به پیروزی آنها مقابل برق شیراز و شکست استقلال در انزلی مقابل ملوان در هفته پایانی به دست آمد در هفته اول آن فصل مقابل فولاد متوقف شدند. این عادت 12 دوره اخیر پرسپولیس به لحاظ روانی خیلی به آنها کمک خواهد کرد. این تیم در هفته اول لیگ نوزدهم با پارس جنوبی بازی می‌کند، تیمی که در دو دوره گذشته لیگ برتر هیچ گاه موفق به شکست پرسپولیس نشده است.
 
خوب یا بد
پرسپولیس بر اساس قرعه مسابقات باید در شش هفته اول لیگ با چهار مدعی قهرمانی روبه رو شود اینکه چقدر این اتفاق برای آنها خوب است یا نه را باید به انتظار نشست. اما دو نکته را نباید فراموش کرد اول اینکه همین شرایط هم برای مدعیان پرسپولیس در هفته‌های اول و آمادگی کامل نداشتن وجود دارد و دوم اینکه مدعیان هر چه در هفته‌های ابتدایی به مصاف هم بروند برای خودشان هم بهتر است اما اینکه پرسپولیس فصل را در خانه آغاز می‌کند یک امتیاز ویژه برایش است.

بیشتر بخوانید:
عرب: پرسپولیس تقویت شده/ برخی به دنبال تحریک مردم هستند

خبر بد محمودزاده برای استقلال و پرسپولیس
ترکیب پرسپولیس بعد از جراحی کامیابی‌نیا/ خبری از جذب هافبک دفاعی نیست 

تگ ها


پرسپولیس اخبار پرسپولیس برنامه بازی های پرسپولیس برنامه بازی های پرسپولیس در لیگ برتر لیگ برتر فوتبال ایران پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال