16 سال عاشقی؛ جانشین خلف توتی

برای هواداران رم کسب جام و افتخارات در درجه اول قرار ندارد. توتی، جیانینی، کونتی حالا ده‌روسی و احتمالا بعدها فلورنزی. می‌توانید نقطه مشترک این افراد را حس بزنید؟...
برای هواداران رم کسب جام و افتخارات در درجه اول قرار ندارد. توتی، جیانینی، کونتی حالا ده‌روسی و احتمالا بعدها فلورنزی. می‌توانید نقطه مشترک این افراد را حس بزنید؟

از زمانی که فرانچسکو توتی، اسطوره باشگاه رم به تمام پیشنهاد‌ها پاسخ منفی داد و بیش از 26 سال در این باشگاه باقی ماند هواداران این تیم متوجه شدند حس داشتن یک بازیکن وفادار که به خاطر آن‌ها به هیچ تیم دیگری نرود، با حس کسب تقریبا جام برابر است.
ده‌روسی در سال 2000 از تیم اوستیاماره به عنوان یک مهاجم به رم پیوست و دیگر از جمع جیالوروسی جدا نشد. کنار توتی بازی کردن این اجازه را به او نمی‌داد تا رم را ترک کند و به همین دلیل 16 سال در تریگوریا باقی ماند و کنار دیگر بازیکنان تمرین کند. تا به عنوان جانشین خلف فرانچسکو، کاپیتان شود. اولین بازی‌اش را مقابل کومو در سال 2003 انجام داد و اولین گلش را در ماه می همان سال مقابل تورینو به ثمر رساند و بعدها 60 بار دیگر این عمل را تکرار کرد. در تیم ملی نیز دوران درخشانی داشت و در 117 بازی ملی‌اش می‌توان حضور در فینال جام جهانی را مشاهده کرد اما مهم‌ترین سکانس بازی‌های ملی او صحنه تعویض مقابل تیم ملی سوئد بود. ایتالیا به گل نیاز داشت و ده‌روسی با عصبانیت به ونتورا گفت: " من به داخل زمین بروم؟ ما الان به گل نیاز داریم! به خاطر خدا یک مهاجم به زمین بفرست!"
هواداران رم اعتقاد دارند توتی گذشته، ده‌روسی حال و فلورنزی آینده رم است. شاید باورکردنی نباشد اما دانیله در حال حاضر 35 سال دارد و کم‌کم باید به فکر آویزان کردن کفش‌ها باشد. ده‌روسی که بیش از 600 بار با لباس جیالوروسی به میدان رفته، چند سالی‌است پیشنهادات باشگاه‌های آمریکایی را رد می‌کند. او همچنان عصای دست دی‌فرانچسکوست. همان‌طور که همیشه به یاری رودی گارسیا، اسپالتی، کاپلو، زمان، لوئیز انریکه، رانیری، پراندلی و همه کسانی که در 16 سال حضور او، روی نیمکت نشسته‌اند.
هفته‌گذشته، سالروز پیوستن ده‌روسی به رم بود و حالا 16 سال از آن گذشته است. به زودی هواداران رم باید خود را برای یک خداحافظی تلخ دیگر آماده کنند. دوباره بازیکنی به سمت کورواسود خواهد آمد. دوباره اشک برای یک نفر از جنس وفاداران. زیرا مشخص نیست در دنیای فعلی بازیکنان به باشگاه‌های متمول "نه" بگویند پس باید تا آن‌زمان، تا آن لحظه تلخ خداحافظی از بازی دانیله ده‌روسی لذت ببرند.

 

16 سال عاشقی؛ جانشین خلف توتی