180 هزار دلار از پاداش پرسپولیس در آسیا کجا رفت؟

در حالی برای برگزاری فینال لیگ قهرمانان آُسیا وتدارک آن مبلغ 180 هزار دلار از پاداش دو میلیون دلاری پرسپولیس هزینه شده که محل خرج شدن آن نامشخص و مبهم است....

به گزارش مدال،تیم فوتبال پرسپولیس موفق شد در فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا به عنوان نماینده غرب این قاره راهی فینال این بازی‌ها شود و در بازی فینال هم به مصاف کاشیماآنتلرز ژاپن رفت که در مجموع دو بازی رفت و برگشت از این تیم شکست خورد و به نائب قهرمانی آسیا رسید. بازی رفت این دو تیم 12 آبان در شهر کاشیمای ژاپن برگزار شد و دیدار برگشت در تاریخ 19 آبان به میزبانی تهران انجام گردید. برای بازی برگشت فینال در تهران و به جهت حضور میهمانان ویژه قرار بود مراسم خاصی برگزار شود و به همین دلیل فردی به نام (م-ف) طی قراردادی که در تاریخ 15 آبان سال 97 با باشگاه پرسپولیس به امضا می‌رساند مسئولیت پشتیبانی و تدارک بازی فینال را بر عهده می‌گیرد.

قرارداد اولیه برای انجام مراسم و پشتیبانی بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا ابتدا رقم 220 هزار دلار بود که پس از رایزنی‌های مختلف در نهایت طرفین روی مبلغ 180 هزار دلار به توافق رسیدند. با احتساب قیمت دلار که در آن روزها 15 هزار و 500 تومان بود با یک حساب سرانگشتی مشخص می‌شود که ارزش ریالی این قرارداد رقمی بیش از 27 میلیارد ریال معادل دو میلیارد و 700 میلیون تومان می‌شود. مراسمی که از سوی این فرد برای بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا در نظر گرفته شد اقداماتی نظیر نورافشانی در ورزشگاه، کشیدن کاور روی چمن، اجرای کنسرت موسیقی زنده و پذیرایی از میهمانان ویژه بود. جالب اینجاست که تمامی این اقدامات با رقمی حدود 800 میلیون تومان انجام شد و مشخص نیست مابقی  مبلغی که برای انجام این مراسم از باشگاه پرسپولیس دریافت شده کجا هزینه شده است؟ اینکه برای این بازی و تدارکات آن قرارداد ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی بسته می‌شود اما کلا ۸۰۰ میلیون تومان در این بین هزینه شده دارای ابهام فراوانی است!

از طرف دیگر شرکت پیکو که متعلق به کشور قطر است به دلیل قراردادی که با کنفدراسیون فوتبال آسیا دارد بیش از ۸۰ درصد از کارهای تشریفاتی این بازی را انجام داده بود و قرار بود که این فرد (م-ف) که با باشگاه پرسپولیس قرارداد امضا کرده بود بخش کوچکی از اقدامات را انجام دهد و مشخص نیست که اقدام برای بستن چنین قرارداد سنگینی چرا و به چه دلیل انجام شده است. این در حالی است که هزینه صرف شده بسیار کمتر از قراردادی است که بسته شده و در این بین تکلیف باقی پول مشخص نیست. حدودا یک چهارم از قرارداد منعقد شده هزینه مراسم فینال شده و وضعیت سه چهارم رقم قرارداد نامشخص است!

ایرج عرب مدیرعامل فعلی باشگاه پرسپولیس که در زمان مدیریت حمیدرضا گرشاسبی در این باشگاه و در بحبوحه برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا، رئیس ستاد برگزاری این بازی بود باید به این سؤال پاسخ دهد که 180 هزار دلار اشاره شده در چه راهی هزینه شده است؟ تمامی این اتفاقات در حالی رخ داده که پای برخی از مسئولان و کارمندان باشگاه پرسپولیس هم در این زمینه در میان است و شاید بهتر باشد که نسبت به روشن شدن این سؤال پاسخ مناسب از سوی این باشگاه ارائه شود چرا که مدارکی در این زمینه در اختیار خبرگزاری فارس هست که به وقت لزوم آنها را منتشر خواهیم کرد تا مشخص شود 180 هزار دلاری که از پاداش دو میلیون دلاری پرسپولیس جهت حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا به این باشگاه رسیده، در چه راهی هزینه شده است.

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران فینال لیگ قهرمانان آسیا AFC Champions League فوتبال