3 پرده از لیگ قهرمانان؛ از نواده فرگوسن تا VAR بدون عدالت

شب گذشته در لیگ قهرمانان 2 بازگشت فوق العاده اتفاق افتاد. در 3 پرده، داستان صعود منچستر و پورتو را با هم مرور می کنیم....

شب گذشته در لیگ قهرمانان 2 بازگشت فوق العاده اتفاق افتاد. در 3 پرده، داستان صعود منچستر و پورتو را با هم مرور می کنیم.

•    برنده شدن عشق و تعصب بر پول یک کلیشه همیشگی فوتبال است. چه رخ بدهد و چه در لحظات آخر ناکام بماند. جنس پیروزی منچستر (تعصب) بر غول قطری (پول) اما متفاوت است.
ساختن مجسمه الکس فرگوسن کمترین کاریست که برای این اعجوبه می شود کرد. کسی که بعد از خروجش از تیم منچستر (فوتبال دوستان قدیمی، یونایتد را منچستر می دانند و تنها چند سال است که پس از منچستر گفتن، یکی می پرسد سیتی یا یونایتد)  هنوز روحش در تیم وجود دارد. کسی که حتی مورینیو پر ادعا هم نتوانست یک اپسیلون از کاریزمایش را داشته باشد.
حالا اما صحبت از نواده غیر خونی فرگوسن است که درون زمین هیچ نداشت اما چکیده ای از روح تیمی ساخته و پرداخته سرالکس بزرگ بود. منچستر فنخال نامیزان و منچستر مویس فاجعه بود. منچستر مورینیو هرچه بود اما منچستر نبود. لازم بود تا شخصی مثل او بیاید تا همه بفهمند منچستر دفاعی و عصبی پرتوقع، چیزی نیست که میراث فرگوسن باشد. حالا تمام امید شیاطین سرخ زنده شده. نه به امید کسب جام، بلکه به تبدیل شدن به قدرت اصلی جزیره جوری که دوباره فریاد گلوری گلوری سر دهند. با بضاعتی که شب گذشته منچستر توانست پاریس را حذف کند، مورینیو تنها غر میزد، فنخال مساوی می گرفت و مویس گریه می کرد اما دو نفر برای موفقیت این تیم تمام تلاششان را انجام میدادند و می دهند. سر الکس کبیر و نواده اش سولسشر

 

3 پرده از لیگ قهرمانان؛ از نواده فرگوسن تا VAR بدون عدالت

•    برای هواداران رم کسب جام در درجه هزارم قرار دارد و عطش آن‌ها برای شروع هر فصل در سنجیدن شایسته‌سالاری پوشیدن لباس جیالوروسی خلاصه می‌شود. هیچ کدام از آن‌ها از موفقیت بدشان نمی‌آید اما اینکه چه کسی بازوبند تیم شهر ابدی را روی بازو می بندد اولویت اصلی آن‌هاست و به همین دلیل از الان به فکر جانشینی ده روسی هستند و فلورنزی را وارث کاپیتانی پایتخت می دانند اما او شب گذشته اشتباهی مرتکب شد که تمام مشکلات VAR و اشتباهات تاکتیکی سرمربی و حتی نمایش ضعیف دیگر بازیکنان گم شد. فلورنزی اشتباه بزرگی کرد و هیچ بحثی در این زمینه نیست اما این اشتباه آن‌قدر مورد توجه قرار گرفت تا آفساید مربوط به همان صحنه، گل اول مشکوک به آفساید پورتو، پنالتی عجیبی که در آخرین دقیقه بازی داور برای رم نگرفت و البته نمایش بسیار ضعیف و از روی شکم سیری ژکو در پستوی سیبل کردن یک نفر برای مقصر شمردن قرار گیرد. برخی می گویند دی فرانچسکو در حد رم نیست اما با نمایش بازیکنانی مثل کریستانته، مارکانو و فازیو (او دیشب در میدان نبود اما شمار اشتباهاتش در این چند هفته فراتر از این هاست) که در تیم ملی آرژانتین حضور دارد می توان فهمید چرا مسی در تیم ملی بازیکن تنهاییست و البته دی فرانچسکو هم مربی کوچکی برای رم نیست. رم بعد از خداحافظی خاندان سنسی (نه خداحافظی گلادیاتور) به یک تیم بی شخصیت و بنگاه شخصی افرادی مثل پالوتا و مونچی تبدیل شده که به اسم استعدادیابی تجارت می کنند. خدارا شکر که توتی خداحافظی کرد و کنار این اساطیر نبود!

 

3 پرده از لیگ قهرمانان؛ از نواده فرگوسن تا VAR بدون عدالت
آیا واقعا کسی هست که بگوید وار فوتبال را به تکامل نزدیک کرده؟