گزارش آماری از عملکرد منشا در فوتبال ایران/ 30 گل در 91 بازی

مهاجم نیجریه‌ای جدید استقلال در مدت حضور خود در ایران 30 بار موفق به گلزنی شده است....

مهاجم نیجریه‌ای جدید استقلال در مدت حضور خود در ایران 30 بار موفق به گلزنی شده است.

گادوین منشا مهاجم نیم‌فصل نخست پرسپولیس امروز به استقلال پیوست تا آخرین خرید زمستانی آبی‌های پایتخت لقب بگیرد.
به گزارش خبرنگار مدال، گادوین منشا مهاجم 29 ساله نیم‌فصل نخست پرسپولیس امروز رسما به عضویت استقلال درآمد تا آخرین خرید زمستانی این تیم لقب بگیرد. منشا تابستان سال 95 پس از حضور در تست‌های فنی باشگاه پیکان به عضویت این تیم درآمد و پس از یک سال حضور در پیکان و درخشش در لیگ برتر، راهی پرسپولیس شد. این مهاجم نیجریه‌ای حال حضور در سومین باشگاه ایرانی را تجربه خواهد کرد و به همین بهانه نگاهی داشته‌ایم به عملکرد این بازیکن در مدت حضور خود در فوتبال ایران؛


استارت با پیکان
پس از تایید در تست‌ فنی باشگاه پیکان، منشا با قراردادی یک ساله به عضویت این تیم درآمد و با پیراهن شماره 90 در ترکیب پیکان به میدان رفت. منشا دو بازی نخست لیگ را از دست داد و از بازی سوم برای پیکان به میدان رفت و از هفته هفتم گلزنی‌های خود را برای این تیم آغاز کرد. 15 گل در 27 بازی عملکرد منشا در پیکان بود. وی در نخستین فصل حضور خود در فوتبال ایران، در 9 بازی موفق به گلزنی شد که در 6 بازی وی دبل کرد و در 3 بازی دیگر یک گل به ثمر رساند و در پایان فصل پس از طارمی و انصاری، سومین گلزن برتر لیگ لقب گرفت.


انتقال به پرسپولیس
اواخر اردیبهشت سال گذشته منشا با قراردادی دو ساله به عضویت پرسپولیس درآمد. قراردادی که گفته می‌شد مبلغ آن در هر فصل 350 هزار دلار است تا این بازیکن نیجریه‌ای یکی از گران‌ترین بازیکنان پرسپولیس لقب بگیرد. منشا در نخستین فصل حضور خود در پرسپولیس نیمکت‌نشین طارمی و علیپور بود و با محرومیت طارمی به ترکیب اصلی پرسپولیس رسید. منشا در نخستین فصل حضور در جمع سرخ‌ها، در 41 بازی در تمام رقابت‌ها به میدان رفت و 12 بار موفق به گلزنی شد و یک گل نیز ساخت و تنها در 5 بازی فصل گذشته برای این تیم به میدان نرفت.


چند ماه پرتنش
در روزهای پایانی فصل گذشته منشا از ترکیب اصلی پرسپولیس دور شد. در 7 بازی پایانی لیگ، برانکو تنها در دو بازی از منشا در ترکیب اصلی استفاده کرد و از همان زمان شنیده می‌شد که این بازیکن در لیست خروج تابستانی سرمربی کروات قرار گرفته است. با این حال با تداوم محرومیت نقل و انتقالاتی و جدایی احمدزاده و امیری در فاز تهاجمی، پرسپولیس چاره‌ای جز حفظ منشا نداشت و این بازیکن فصل جاری را نیر در جمع سرخ‌ها آغاز کرد. منشا تنها در یک بازی از 5 بازی ابتدایی فصل در ترکیب اصلی پرسپولیس بود اما عملکرد خوب وی در لیگ قهرمانان وی را به ترکیب اصلی رساند و این مهاجم نیجریه‌ای در نیم‌فصل نخست در تمامی 22 بازی پرسپولیس به میدان رفت و در 1585 دقیقه حضور در زمین، دو گل برای این تیم به ثمر رساند که یکی از این دو گل، گل سوم پرسپولیس به الدحیل بود که ضامن صعود سرخ‌ها به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا شد.


30 گل در 91 بازی
منشا در دو فصل و نیم حضور خود در فوتبال ایران با پیراهن پیکان و پرسپولیس در مجموع 91 بار به میدان رفته و 30 گل نیز به ثمر رسانده است. این بازیکن 29 ساله، با پیراهن پرسپولیس در 42 بازی لیگ 5 گل به ثمر رسانده و همراه با یان تیم در 4 بازی جام حذفی نیز به میدان رفته و در 17 بازی لیگ قهرمانان آسیا نیز 7 گل زده تا در مجموع در 63 بازی، 14 گل برای پرسپولیس به ثمر رسانده باشد. وی همچنین برای پیکان در 27 بازی لیگ 15 گل به ثمر رسانده و در یک بازی جام حذفی نیز برای این تیم سابقه گلزنی داشته است.