35سالگی زلاتان، ستاره پرفروغ شیاطین سرخ

اولین انتخاب شیاطین سرخ برای خط حمله و یکی از جنجالی ترین خریدهای تابستانی این باشگاه 35 ساله شد اما به نظر نمی رسد که گذر زمان تأثیری روی زلاتان ایبراهیموویچ گذاشته باشد ......

اولین انتخاب شیاطین سرخ برای خط حمله و یکی از جنجالی ترین خریدهای تابستانی این باشگاه 35 ساله شد اما به نظر نمی رسد که گذر زمان تأثیری روی زلاتان ایبراهیموویچ گذاشته باشد.

به گزارش مدال به نقل از خبر ورزشی، او تاكنون 6گل براي تيم جديدش به ثمر رسانده و اين هفته تا آستانه زدن هفتمي هم رفت كه واكنش قهرمانانه دروازه بان استوك سيتي مانعش شد. او بعد از تولد 34سالگي اش گفته بود: «من با گذر زمان پيشرفت مي كنم. اصلاً حس نمي كنم كه رو به ضعف مي روم. اتفاقاً برعكس است. هنوز فكر مي كنم كه در حال پيشرفت كردن هستم هرچند كه سنم بالا مي رود.» اما يك سال گذشته ايبرا چگونه گذشت؟

 

حريص برای گلزني

بهترين آمار گلزني او در دهه دوم زندگي اش 29 گلي بود كه در 47 بازي براي اينتر در فصل 2009-2008 به ثمر رساند اما زماني كه 30 ساله شد، ركورد 30 گله شدن را براي اولين بار شكست و در 44 بازي، 35 گل زد. از آن به بعد هم اصلاً به ركوردهاي پايين قبلي برنگشته. او طي 4 فصل بازي در پاري سن ژرمن هيچ وقت زير 30 گل نزده و آمار كلي اش 156 گل در 180 بازي بوده. ميانگين گل زده در هر بازي او هم كه در ايتاليا به اوج رسيد، مسير خودش را در همان سطح تا انگليس ادامه داده. انتقال از ليگ يك به ليگ برتر دشواري هاي خودش را داشته اما ايبرا در همان ديدار اول برابر بورنموث گل زد و در اولدترافورد هم دو بار دروازه ساوتهمپتون را باز كرد و گل چهارم را هم در دربي منچستر زد. به ثمر رساندن گل پيروزي در كاميونيتي شيلد و يك گل در ليگ اروپا برابر زوريا ثابت مي كند كه مهاجم سوئدي هنوز هم در خط حمله خطرناك است.

 

آماده پاس گل دادن

فقط گلزني نيست كه ايبرا از 30 سالگي به بعد در آن پيشرفت كرده. او پاس گل هاي خوبي هم مي دهد و فصل قبل آمارش در ليگ يك 13 پاس گل بود يعني يك پاس در هر دو بازي.

 

استاد پاسكاري

اگر فكر مي كنيد زلاتان به خاطر تكروي هايش توانسته گل هاي زيادي به ثمر برساند، سخت در اشتباه هستيد. او اتفاقاً بيشتر از قبل در جريان بازي درگير است. سه فصل فوق العاده اي كه بيشترين ميزان پاسكاري را داشته، بعد از 30 سالگي اش بوده و آخرين فصل حضور در پاريس هم ركورد بيشترين آمار پاس هاي موفق را شكست.

كاملا روي فرم

ايبرا بدنسازي را جدي مي گيرد. حتي داريو فورت بدنساز شخصي اش را هم به منچستريونايتد برده و اين كارش نتيجه كاملاً مثبتي داشته. بر اساس اعلام باشگاه، ايبرا همه ركوردهاي تست فني را هم در بدو ورود به يونايتد شكست و اين نشان مي دهد كه او در سال هاي اخير به شدت روي آمادگي خودش كار كرده است. سه تا از پركارترين فصل هاي او بعد از 30 سالگي اش اتفاق افتاده اند و فصل قبل او براي پاريسي ها در مجموع 51 بازي انجام داد كه بالاترين آمار در دوران حرفه اي خودش هم بود. او در تمامي بازي هاي اين فصل شياطين سرخ حضور داشته و ثابت كرده كه ژوزه مورينيو در مورد انتخابش براي تركيب ثابت ترديدي ندارد.

 

تگ ها


فوتبال