37 سال پس از آخرین حضور بانوان در ورزشگاه

بیست و چهارمین شهرآورد پایتخت بین استقلال و پرسپولیس، 16 مهرماه در ورزشگاه آزادی برگزار شد و با تساوی بدون گل به پایان رسید ......

بیست و چهارمین شهرآورد پایتخت بین استقلال و پرسپولیس، 16 مهرماه در ورزشگاه آزادی برگزار شد و با تساوی بدون گل به پایان رسید.

مهمترین حاشیه و تفاوت این دربی با دیگر شهرآورد ها آخرین حضور بانوان در ورزشگاه آزادی بود. در آن دوران، دور جدید حملات رژیم بعث عراق در جریان جنگ تحمیلی علیه ایران بود. به این ترتیب که دیگر هیچ مسابقه فوتبالی در ورزشگاه آزادی برگزار نشد. بازی ها به ورزشگاه شهید شیرودی که در مرکز شهر قرار داشت و پدافند هوایی محکمتری در این بخش از پایتخت می توانست جان شهروندان تهرانی را از گزند بمباران رژیم بعث عراق حفظ کند منتقل شد.

 جالب آن که بدون آن که قانون مصوبی برای ممنوعیت ورود بانوان به ورزشگاه ها اعمال گردد، از ورود بانوان به ورزشگاه ها جلوگیری آمد. البته از سال 1361 و در زمان ریاست فدراسیون فوتبال حسین آبشناسان مصوبه ممنوعیت ورود بانوان به ورزشگاه های محل برگزاری مسابقات فوتبال توسط سازمان ورزش آن زمان به ریاست مرجوم حاج مصطفی داوودی اعلام و اعمال شد.

دوره ای از ورزش ایران که روسالی ورزش و فوتبال کشورمان مبدع و القا کننده طرح های ناکام بسیاری از جمله طرح نکوهیده ممنوعیت دعوت از بازیکنان بالای 27 سال به تیم ملی فوتبال و القای عجیب بساط فوتبال منطقه ای در تهران بود که به جای پرسپولیس و استقلال می خواستند فوتبال پایتخت را با بازی بین مناطق 8 و 17 تهران برگزار کنند و با تیم های محلی مثل تهران پارس وو آجودانیه و شهرک غرب کلید بزنند. چه روز و روزگاری بود آن روزگاران!

تگ ها


فوتبال