4 نماینده کشورمان به دیدار فینال راه یافتند

رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی آسیا از صبح امروز و به مدت 2 روز در شهر تاشکند کشور ازبکستان برگزار می شود ......

رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی آسیا از صبح امروز و به مدت 2 روز در شهر تاشکند کشور ازبکستان برگزار می شود.

در پایان مسابقات مقدماتی روز نخست (7 وزن) امیررضا ده بزرگی، سجاد عباس پور، شاهین بداغی و محمد نصرتی به ترتیب در اوزان 45، 48، 60 و 92 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند. ایمان محمدی، امیرحسین خوانساری و محمدرضا عبدیان در اوزان 51، 55 و 110 کیلوگرم نیز در دیدار رده بندی حضور دارند.
نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:
در وزن 45 کیلوگرم امیررضا ده بزرگی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با  نتیجه 9 بر صفر ارسلان بک ذاکیربایف از ترکمنستان را شکست داد وی در دور  بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 5 بر صفر و ضربه فنی اسلام جان عزیزاف از تاجیکستان را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. حریف وی در دیدار فینال بایگالی از کشور چین است.

در وزن 48 کیلوگرم سجاد عباس پور در دور اول با قرعه استراحت روبرو بود، وی در دور دوم مقابل جیاجون یانگ از چین با نتیجه 8 بر صفر به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. عباس پور در این مرحله با نتیجه 3 بر 2 از سد ابرار آتابایف از ازبکستان گذشت و به دیدار فینال رسید. وی در دیدار پایانی به مصاف ایسخار کوربایف از قزاقستان می رود.

در وزن 51 کیلوگرم ایمان محمدی در دور اول با نتیجه 6 بر صفر جونجی تان از چین را مغلوب کرد وی در دور بعد با نتیجه 9 بر صفر از سد فیصل الدوساری از عربستان گذشت اما در مرحله نیمه نهایی مقابل واتارو ساساکی از ژاپن با نتیجه 7 بر 2 شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. محمدی در دیدار رده بندی با لازیزخان اوزبکوف از ازبکستان کشتی می گیرد.

در وزن 55 کیلوگرم امیرحسین خوانساری در دور نخست مقابل کن ماتسویی از ژاپن با نتیجه 15 بر 6 به پیروزی رسید وی در دور دوم یانگ سئونگ چول از کره جنوبی را با نتیجه 5 بر 4 مغلوب کرد اما در مرحله نیمه نهایی مقابل امیربک سلطان اف از ازبکستان شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. خوانساری در دیدار رده بندی با دولت علی شاپیروف از تاجیکستان مبارزه می کند.

در وزن 60 کیلوگرم شاهین بداغی در دور نخست علی جان ژورایف از تاجیکستان را با نتیجه 8 بر صفر از پیش رو برداشت و در دور دوم با نتیجه 6 بر 5 از سد مادیار مولیتاکانوف از قزاقستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. بداغی در این مرحله با نتیجه 8 بر یک کاسئی تاکشیتا از ژاپن را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال به مصاف اصیل بک نعمت اف از کشور ازبکستان می رود.

در وزن 92 کیلوگرم محمد نصرتی در دور اول مقابل آیبگشازادا کورایف از ترکمنستان با نتیجه 9 بر صفر به برتری دست یافت و در دور دوم نیز با نتیجه 8 بر صفر آرکیت اوروزبکوف از قرقیزستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نصرتی در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه 3 بر یک ابراربک نورمحمداف از ازبکستان را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال رسید. حریف وی در این دیدار کومار نیتش از هند است.

در وزن 110 کیلوگرم محمدرضا عبدیان با توجه به حضور 7 کشتی گیر مسابقاتش را به صورت دوره ای برگزار شد وی در گروه خود سونگ جون اون از کره جنوبی و کنجو نوساکی از ژاپن را با نتایج 8 بر 4 و 8 بر صفر شکست داد و به عنوان سرگروهی رسید. عبدیان برای حضور در دیدار فینال و در مرحله نیمه نهایی به مصاف محمدعلی سیداله یف نفر دوم گروه دوم رفت و با نتیجه 11 بر 6 شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در دیدار رده بندی با رادیون ایسکوژین از قزاقستان کشتی می گیرد. 
در این وزن کشتی گیر کره ای که مقابل نماینده کشورمان شکست خورده بود در دیدار ضربدری (نیمه نهایی) توانست کشتی گیر قزاقستانی (نفر اول گروه دو) را شکست دهد و حریف کشتی گیر ازبکستانی در دیدار فینال شود.
دیدارهای رده بندی و فینال اوزان فوق عصر امروز (پنج شنبه) برگزار می شود.
رقابت های 3 وزن باقی مانده نیز روز جمعه برگزار می شود که حسین قاسمی در وزن 65 کیلوگرم، مسعود کاوسی در وزن 71 کیلورم و محمد ناقوسی در وزن 80 کیلوگرم به مصاف حریفان خود خواهند رفت.  

تگ ها


اخبار روز کشتی