5 نکته مهم از دیدار بارسلونا – بتیس

نگاهی دیگر به برد پرگل بارسلونا مقابل رئال بتیس در شب غیبت مسی...

آنتونی جذاب وارد می‌شود

تمام حاشیه‌های طرد شدن او از سمت تماشاگران بارسلونا، برخوردهای سرد لیونل مسی با خرید جدید تیم و نمایش نه‌چندان خوب در مسابقات گذشته پاک شدند. در شبی که سه گلزن برتر بارسلونا در فصل گذشته – مسی، سوارز، دمبله – غیبت داشتند، این گریزمان بود که با دوضربه دارت‌مانند ناجی بارسلونا شد. بهترین درس دیشب برای والورده این بود که گریزمان واقعی را فقط در پست مهاجم نوک خواهد دید؛ نه وینگر چپ و راست.

شمشیر دولبه بوسکتس

سرخیو بوسکتس آقای میانه میدان برابر بتیس بود. امپراتوری که اجازه نمی‌داد هیچ سایه‌ای در دایره میانی زمین بدون اجازه او حرکت کند. حتی اگر بوسکتس در شلوغی میانه میدان یک توپ لو داده باشد که منجر به گل اول بتیس هم شود، باز نمی‌توان تاثیر او را در حرکت تیمی بارسلونا نادیده گرفت. اما وابستگی بیش از حد به هافبک اسپانیایی در حالی که جانشینان او اصلا در قواره‌های او بازی نمی‌کنند، یک شمشیردولبه از بوسکتس می‌سازد. ستاره‌ای که اگر بازی کند، همه چیز عالی است، اما غیبتش تاوان خواهد داشت.

یادآوری فکیر

نبیل فکیر که تابستان با قیمتی مناسب از لیون به بتیس آمد، نشان داد چرا بهترین خرید سالهای اخیر بتیس بوده است. او مانند چاقویی داغ که روی کره می‌گذارند، خط دفاع بارسلونا را برید و گل اول مسابقه را زد. گلی که بیش از همه، ناتوانی بارسا در پوشش دادن به عمق زمین را دوباره نشان داد و یادآوری کرد پیکه و لنگلت و آلبا و سمدو، در فاز دفاعی مشکلات گذشته را دارند.

خطر پرز برای دمبله

عثمان دمبله فوتبالیست به مراتب بهتری از چارلز پرز است، اما این به معنای این نیست که پرز جوان، نتواند رقیب فرانسوی‌اش را کنار بزند و خودش را به خط حمله تحمیل کند. به نظر می‌رسد که چارلز پرز سازگاری بیشتری با تاکتیک و فلسفه فوتبال بارسلونا دارد و در همین چندمسابقه‌ای که بازی کرده هم شایستگی‌اش را نشان داده است.

پایان وحشت

یک هفته سخت و وحشتناک برای هواداران بارسلونا بالاخره تمام شد. غافلگیری باخت به بیلبائو با خبر مصدومیت دمبله و سوارز همراه شد و لیونل مسی‌ هم که در دسترس نبود. هفته کابوس‌آور می‌توانست با شکست برابر بتیس به یک فاجعه ختم شود – آن هم در حالی که اتلتیکومادرید 6امتیاز دومسابقه اول را گرفته است- اما همه‌چیز در سکانس پایانی نیوکمپ باشکوه به نظر می‌رسد؛ بارسلونا درغیبت سه مهاجم همیشگی‌اش 5گل زد و از بحران عبور کرد.

تگ ها


یادداشت یادداشت‌های اختصاصی آنتوان گریزمان لیونل مسی سرخیو بوسکتس بارسلونا لالیگا فوتبال