5 نکته از دیدار ایران - ویتنام

ویتنام بازی دوم خود در جام ملت‌های آسیا را با 2 گل به ایران واگذار کرد....

روز گذشته در ورزشگاه آل نهیان، سردار آزمون در هر نیمه 1 گل زد تا در نهایت ایران با بردی دو گله، صعودش از گروه را قطعی کند. تیم ویتنام با دومین شکست خود برای صعود به عنوان تیم سوم هم کار سختی پیش رو دارد. سایت فاکس اسپرت به بیان 5 نکته مهم از دیدار ایران و یمن پرداخته است:
1- نمایش خوب دژاگه و طارمی مقابل دفاع ویتنام
طارمی و دژاگه دو ستاره بی چون و چرای ایران در دیدار با یمن بودند. به طرز واضحی آن‌ها می‌توانستند خطر اصلی ایران مقابل سرزمین اژدهای زرد باشند و همین طور هم شد. ویتنامی‌ها اصلا نتوانستند مقابل ستاره‌های ایران قد علم کنند.
2- طغیان آزمون
برخلاف عملکرد ضعیف آزمون در جام جهانی 2018 که باعث شد او از تیم ملی خداحافظی کند، سردار در جام ملت ها عملکرد خوبی داشته و تا به حال در جام 3 گل به ثمر رسانده است. سطح فنی فعلی مهاجم 24 ساله فعلی روبین کازان شاید دلیلی باشد بر کسب چهارمین جام برای ایران.
3- تولد دوباره ویتنامی‌ها در نیمه دوم
مشخص نیست پارک هانگ سئو در رختکن به بازیکنانش چه گفته است اما در نیمه دوم بازی، ویتنامی ها با انرژی فراوان و بازیابی شده به زمین آمدند. این مسئله و تاکتیک‌های سرمربی کره‌ای باعث شد تا این تیم نیمه دوم موقعیت‌های خوبی هم خلق کند.
4- موقعیت خطرناک فونگ
با نمایش متفاوت ویتنامی ها در نیمه دوم، آن‌ها می‌توانستند در دقیقه 52 کار را به تساوی بکشانند اما بیرانوند ایران را نجات داد تا در نهایت سردار آزمون در دقیقه 69 گل بعدی را به ثمر برساند.
5- آینده ویتنام در جام
ایران با برد خود صعودش به مرحله حذفی را قطعی کرد تا به دنبال شکستن طلسم قهرمان نشدن در جام ملت‌ها باشد. از سویی دیگر قهرمان AFC Suzuki Cup 2018 نیز هنوز شانس صعود دارد اما حضور بین 16 تیم نهایی کار ساده‌ای نیست. آن‌ها باید در ورزشگاه تیم العین به مصاف یمن بروند و آن‌ها را گل‌باران کنند و منتظر دیگر تیم‌های سوم شوند.

تگ ها


سردار آزمون اشکان دژاگه ایران ویتنام فوتبال