5 نکته مهم و حائز اهمیت از دیدار آرسنال و رئال مادرید

تیم‌های آرسنال و رئال مادرید بامداد امروز به مصاف هم رفتند اما در این بازی 5 نکته بیشتر از هر چیز دیگری خودنمایی می‌کرد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد....

به گزارش مدال؛ آرسنال بامداد امروز با شکست در ضربات پنالتی در دیداری که ابتدا از رئال مادرید پیش افتاده بود، تور خود در آمریکا را به اتمام رساند؛ در شبی حوادث زیادی از جمله مصدومیت «مارکو آسنسیو» و درخشش «گرت بیل» را در دل خود گنجاند.

ضمن اینکه دیدار شب گذشته دو اخراجی هم داشت و هر دو تیم پیش از پایان نیمه نخست ده نفره شدند؛ ناچو برای رئال مادرید و سوکراتیس برای آرسنال با دریافت دو کارت زرد در یک نیمه با کارت قرمز روبه‌رو شدند. در ادامه نیز «مارکو آسنسیو» رابط صلیبی پاره کرد و از میدان خارج شد. پس از تساوی در وقت‌های معمول، مسابقه به ضربات پنالتی رفت و گرت بیل اینبار ضربه خود را از دست داد اما از آن سمت ژاکا، مونریال و رابی برتونِ جوان هم پنالتی خود را هدر دادند تا رئال مادرید 3 بر 2 به برتری برسد.

اما با نگاهی دقیق‌تر به این بازی می‌توان پنج نکته مهم را در آن یافت:

 

گرت بیل

«زین‌الدین زیدان» تلاش کرد همگان را متقاعد کند که با بیل مشکل شخصی ندارد اما این را نمی‌تواند پنهان کند که علاقه‌ای به ستاره ولزی ندارد، ستاره‌ای که البته نزد هواداران آمریکایی بسیار محبوب است. آنها پس از بازگشت او به ترکیب رئال مادرید، به شدت از او حمایت کردند و به تشویقش پرداختند.

بیل بازی را از روی نیمکت آغاز کرد، او حتی در گرم کردن پیش از بازی نیز در کنار هم‌تیمی‌هایش حاضر نشد تا احتمال عدم حضور او به بالاتر حد خود برسد اما در نهایت با شروع نیمه دوم از روی نیمکت بلند شد و پا به مستطیل سبز گذاشت. این اقدام او با تشویقِ ایستاده گروهی از هواداران رئال همراه شد. در این بین یک نکته از چشم تیزبین هواداران دور نماند؛ اینکه زیدان در لحظه تعویض او و فرستادنش به زمین، دستورات لازم را به ستاره تیم‌اش نداد و این مسئولیت را به یکی از اعضای کادر فنی سپرد. بیل نیز همانند مردی که برای اثبات توانایی‌هایش به میدان جنگ می‌رود، بازی کرد و گل زد تا حقانیت خود را به اثبات برساند.

این پایان کار نبود؛ شاهزاده ولزی در اواخر بازی، ضربه چمبرز را از روی خط دروازه بیرون کشید تا بیشتر مورد تشویق هواداران قرار بگیرد. با این وجود درخشش او در مسابقه با از دست دادن ضربه پنالتی خدشه‌دار شد. چه او جدا شود و چه بماند، محبتی که از سوی هواداران در مریلند دریافت کرد فراموش‌نشدنی بود.

 

ویلاک بازهم درخشید

یک بازی دیگر برابر تیمی بزرگ برای «جو ویلاک» یک فرصت دیگر محسوب میشد. در غیاب «لوکاس توریرا»، «متئو گوندوزی» و «محمد الننی»، باز هم فرصت به ویلاک رسید و او توانست برابر بایرن مونیخ و رئال مادرید توانایی‌های خود را به بهترین شکل ممکن به تصویر بکشد. او جوانی‌ست که مورد توجه ویژه «اونای امری» قرار گرفته، ستاره‌ای که برابر حریفان بزرگ راحت نشان داده و هرگز دستپاچه نشده و توپ را از دست نداده. او با انرژی، خلاق و شجاع است و ترسی ندارد برای اضافه شدن به حمله یا حتی دفاع، پست تخصصی‌اش در میانه میدان را رها کند.

 

ارزیابی تور

«اونای امری» به طور قطع به این تور با رضایت نگاه خواهد کرد؛ آنها چهار بازی به میدان رفتند و در سه بازی نخست پیروز بودند و کار خود را با شکست در ضربات پنالتی به پایان بردند. توپچی‌های لندن در این بازی‌ها 10 گل زدند و 3 گل خوردند. تمام بازیکنان آرسنال فرصت بازی پیدا کردند، ضمن اینکه برخی جوانان مانند ویلاک و انکتیا نشان دادند در طول فصل می‌توانند به کمک آرسنال بیایند.

 

پیش فصل جدی

بازی بامداد امروز تنها یک دیدار دوستانه بود اما باید این را به داور و دو تیم بگویید! داور بازی «تیم فورد» می‌خواست از کارت‌هایی که در جیب داشت استفاده کند. بازیکنان آرسنال نیز نشان دادند روحیه رقابتی‌شان دکمه خاموش و روشن ندارد و به همین دلیل پس از خطای هندِ ناچو، به سمت داور یورش بردند تا او مدافع رئال را با کارت قرمز جریمه کند. این اتفاق در ادامه به «سرخیو راموس» این جسارت را داد تا مثل همیشه داوران را تحت فشار بگذارد و در این امر موفق بود؛ پس از خطای سوکراتیس روی مودریچ با فشار روی داور، او را مجاب کرد تا مدافع توپچی‌ها را نیز از زمین اخراج کند.

 

کاپیتانی؟

این تور می‌توانست نشانه‌ای باشد برای فهمیدن تصمیم نهایی «اونای امری» در خصوص اقدامات دور از ذهن کاپیتانش. امری در این تورنمنت بازوبند را میان سه بازیکن تیمش تقسیم کرد؛ گرانیت ژاکا برابر بایرن مونیخ، ناچو مونریال برابر فیورنتینا و مسوت اوزیل برابر رئال مادرید. در واقع اونای می‌خواهد پنج کاپیتان خود را مشخص کند و گفته که راب هولدینگ هم می‌تواند یکی از کاپیتان‌ها باشد. اما کاپیتان نخست آرسنال، همچنان مشخص نیست!

بیشتر بخوانید:

رئال‌مادرید *(۳) ۲ - ۲ (۲) آرسنال؛ پیروزی رئال با گلزنی بیل

تگ ها


اینترنشنال چمپیونشیپ کهکشانی‌ها توپچی‌های لندن آرسنال لیگ برتر فوتبال