500 هزار دلار از انتقال تیام در جیب استقلال

تیام هرگز به باشگاه استقلال باز نخواهد گشت اما ترانسفر او از باشگاه عجمان به باشگاه‌های دیگر استقلال را به بهره مالی خواهد رساند....

به گزارش مدال،اینطور که هواداران استقلال امیرحسین فتحی را در مراسم هشتمین سالگرد ناصر حجازی دوره کردند و درباره بازگشت تیام از او پرسیدند خیلی‌ها تصور می‌کنند که باشگاه استقلال در حال مذاکره برای بازگرداندن این بازیکن است.
اصل ماجرا اما چیز دیگری است. باشگاه استقلال به دلیل هزینه بالایی که بازگرداندن این بازیکن دارد، هرگز به فکر بهره‌برداری دوباره فنی از این بازیکن نیست و حضور خطیر در امارات و مذاکراتی که او با عجمانی‌ها انجام داده، محوریت‌های دیگری داشته است.
ماجرای حضور خطیر در امارات به موضوع انتقال تیام مربوط است. ظاهرا باشگاه استقلال زمانی که تیام را با اخذ مبلغ رضایتنامه، به باشگاه اماراتی داده در قراردادی که منعقد کرده نوشته که چنانچه باشگاه عجمان قصد انتقال تیام به باشگاه دیگری را داشته باشد، باشگاه استقلال از این انتقال مبلغی به جیب خواهد زد. در واقع آن روز که تیام از طریق باشگاه استقلال به عجمان منتقل شده، مسوولان این باشگاه فکر روزهای بعد را هم کرده‌اند و در توافق‌های فی‌مابین با باشگاه عجمان حق ترانسفر از این باشگاه به باشگاه دیگری را نیز گنجانده‌اند.
حالا باشگاه استقلال در حالی که یک فصل از جدایی تیام می‌گذرد به دلیل همان توافق‌ها می‌تواند دوباره مبلغی را از کنار انتقال این بازیکن به دست آورد که ممکن است رقم پیشنهادی باشگاه جدیدی که خواهان تیام است، به گونه‌ای باشد که در نهایت مبلغ 500 هزار دلار گیر باشگاه استقلال بیاید. در واقع اگر دیدیم علی خطیر به نمایندگی از باشگاه استقلال در امارات ماند و مذاکراتی با سران باشگاه عجمان انجام داد، این موضوع بیشتر به دلیل مشخص کردن حق ترانسفر باشگاه استقلال بود و نه بازگشت.
به این ترتیب هواداران باشگاه استقلال باید مطلع باشند که تیام هرگز به باشگاه استقلال باز نخواهد گشت اما ترانسفر او از باشگاه عجمان به باشگاه‌های دیگر استقلال را به بهره مالی خواهد رساند.
 باشگاه استقلال پیش‌تر هم از کنار انتقال تیام به باشگاه عجمان مبلغ 350 هزار دلار به دست آورده بود، ضمن اینکه مبلغ 170هزار دلار از قرارداد این بازیکن نیز مانده بود که تیام هنگام جدایی از استقلال به سران این باشگاه امضا داد که آن مبلغ را هم دریافت کرده است و حالا نیز قرار است دست کم 500 هزار دلار بابت جدایی تیام از عجمان و پیوستن به تیم دیگری به باشگاه استقلال برسد که مجموع دریافتی‌های این باشگاه از انتقال تیام را چشمگیر‌تر می‌کند.
 تیام گرچه با جدایی‌اش مشکلات فنی بسیاری برای باشگاه استقلال ایجاد کرد اما پر واضح است، مبالغی که از قبل انتقال‌های این بازیکن نصیب باشگاه استقلال شده، در تاریخ استقلال بی‌سابقه بوده و هیچ بازیکن خارجی سراغ نداریم که این همه سود و فایده مالی برای باشگاه استقلال به همراه آورده باشد. به هر حال تیام از این منظر تافته‌ای جدا بافته است.

خطیر تایید کرد: بازگشتی در کار نیست
البته علی خطیر در این باره هیچ صحبتی انجام نداده و در عین حال کوشیده با پیش کشیدن مسائل مبهم و فرعی ذهن همه را به سوی دیگری سوق دهد. پاسخی که او در جریان مراسم سالگرد حجازی به موضوع بازگشت تیام داشته، این واقعیت را به اثبات می‌رساند که مسائل دیگری در کار بوده و اصل ماجرا را که بازگشتی در کار نیست تایید می‌کند. خطیر گفته: «برخلاف اینکه گفته می‌شود تیام پول سنگینی خواسته است، باید بگویم منتفی شدن حضور او در استقلال تنها به خاطر مسائل مالی نبود.»

تگ ها


استقلال تیلم به استقلال برنمیگردد خطیر استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال