8 سال ثبات، سکوت و هزینه برای سنگین ترین باخت ایران در جام ملتها

سرمربی تیم ملی حالا در نقش منتقد ظاهر شده است....

سرمربی تیم ملی حالا در نقش منتقد ظاهر شده است.

سایت مدال- کارلوس کی روش در کنفرانس خبری بار دیگر به انتقاد از جامعه ورزش و فوتبال ایران پرداخته و  گفته: من در این هشت سال برای شما جنگیدم ولی نقش شما در این هشت سال جز سکوت چه بود؟
کی روش با اشاره به هشت سال حضورش در راس کادر فنی تیم ملی به نوعی خودش جواب خودش را داده است. فرصت هشت ساله به کی روش ابعاد این باخت را سنگین تر، دردناک تر و تاریخی تر می کند چرا که هیچ یک از مربیان تاریخ تیم ملی ایران، چه ابراهیمی و دهداری و چه برانکو و چه مایلی کهن که تیم های شان در نیمه نهایی جام ملتها  آن هم اغلب با ناداوری و در ضیافت پنالتی ها حذف شدند نه تنهاحداکثر سه سال که بعضا قبل از جام ملتها دو سال هم مهلت نداشتند روی نیمکت ایران باشند اما کی روش  شکستی سنگین  را به ارمغان آورده و اینگونه هم نقد و پرسش می کند .

آقای کی روش، از نگاه نگارنده و نه همه اعضای تحریریه  مدال، بله حرف شما به نوعی درست است زیرا که در قیاس با ادوار قبلی بهترین امکانات را برای تیم ملی در نظر گرفتیم و  هشت سال تمام در قبال مصاحبه ها و رفتارهای توهین آمیز و تحکم آمیز  شما و برخی از دستیاران تان به مربیان و دستیاران ایرانی تیم ملی ، مسوولان  ارشد وزارت ورزش، روسا و مدیران و کارمندان فدراسیون فوتبال، خبرنگاران، مربیان لیگ و.... سکوت کردیم و در مقابل  عدم استفاده از دستیار ایرانی قوی، استفاده از خارجی ها در بخش رسانه ای تیم ملی، تعطیلی های مکرر لیگ، سفرهای گاه و بیگاه تان به خارج از کشور، خط خوردن شایسته ها و دعوت برخی بازیکنان بدون تیم و مصدوم لیگ به تیم ملی هم حرفی نزدیم و نتیجه اش را هم مقابل ژاپن دیدیم به امید آنکه شاید با مهلت دادن به  یک مربی نامدار و درجه یک جهانی و صرف آن همه هزینه کلان و حرف شنوی همه جانبه از کی روش ها  به جام برسیم، اما به رغم تزلزل مدعیان  حذف شدیم، آن هم با تحمل سنگین ترین شکست تاریخ ایران در جام ملتهای آسیا.ما را با طلسم و چرایی این همه سکوت در قبال این همه تاخت و تاز تنها بگذار آقای کی روش. بدرود.

*حسین قدوسی

 

تگ ها


فوتبال جام ملتهای آسیا ایران ژاپن یادداشت‌های اختصاصی