800 هزار دلار، این هفته در حساب ویلموتس و همکارانش

پیگیری‌های وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال به نتیجه رسیده و قرار است ظرف سه، چهار روز آینده دو قسط از قرارداد ویلموتس و همکارانش پرداخت شود. گویا قرار شده این رقم از حساب ایران در فیفا و توسط یک هولدینگ به دست ویلموتس برسد...

به گزارش مدال، پول با زبانی صحبت می‌کند که همه دنیا آن را درک می‌کنند. با این جمله از افرا بهن، گزارشی را آغاز می‌کنیم درباره شرایط این روزهای مارک ویلموتس و مشکلاتی که برای پرداخت پول او به‌وجود آمده است. با اینکه حدود 5 ماه از نخستین روز فعالیت مربی بلژیکی در فوتبال ایران می‌گذرد، او و دستیارهایش هنوز یک دلار هم دریافت نکرده‌اند و از این حیث نام‌شان را باید در کتاب گینس ثبت کرد.

پول و قدرت رابطه مستقیمی با هم دارند و در نقطه مقابل تسلیمی محض و بی‌پولی. مارک ویلموتس فعلاً تسلیم شده و درآمدی برای حضور روی نیمکت تیم ملی ایران به‌دست نیاورده. او اما میان همه مشکلات مالی، قدمی به عقب نگذاشته و نشان داده اهل مدارا است. به شهرهای مختلف سرک می‌کشد، بازی‌های لیگ را می‌بیند، ستاره‌ها را گلچین می‌کند و در اردوی تیم ملی هم سرحال و قبراق تمرینات را زیر نظر می‌گیرد. او اخلاق خشکی ندارد و حتی با بازیکنان شوخی می‌کند تا نشان بدهد همه چیز طبق برنامه و روال پیش می‌رود.
درست برخلاف کارلوس کی‌روش که حتی به خاطر یکی، دو روز بدقولی و خلف وعده دست به کار می‌شد، بیانیه صادر می‌کرد و زمین و زمان را به هم می‌بافت. البته که حق حرفه‌ای او بود در قبال بدقولی‌ها واکنش نشان بدهد اما نه به خاطر یکی، دو روز تأخیر در پرداخت مطالباتش.
چیزی که ما می‌خواهیم انجام بدهیم، کاری است که برای آن ساخته شده‌ایم. ویلموتس و امثال او بعد از سال‌ها بازی، برای مربیگری ساخته شده‌اند. وقتی یک مربی کاری را انجام می‌دهد، منتظر است تا پول هم به سمت او بیاید، درها باز شود و احساس مفید بودن کند.
آن وقت کاری که او انجام می‌دهد، مثل یک تفریح می‌ماند که درآمدی هم نصیبش می‌کند. ویلموتس اما کار کرده ولی درها به روی او باز نشده. تا امروز فعالیت ویلموتس در فوتبال ایران مجانی بوده اما انگار خبرهای خوبی برای او و دستیارهایش در راه است.
پیگیری‌های وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال به نتیجه رسیده و قرار است ظرف سه، چهار روز آینده دو قسط از قرارداد ویلموتس و همکارانش پرداخت شود. گویا قرار شده این رقم از حساب ایران در فیفا و توسط یک هولدینگ به دست ویلموتس برسد و او با آسودگی خاطر و دریافت حقوق عقب‌ افتاده، تیم ملی را برای بازی با عراق آماده کند. این رقم حدود 800 هزار دلار است که قرار شده به حساب مارک ویلموتس و دستیارهای بلژیکی او واریز شود و این مربی بلژیکی به فعالیت خود در تیم ملی ایران ادامه بدهد.
اگر این پول پرداخت شود که احتمالش زیاد است، شایعه‌های فسخ یکطرفه قرارداد توسط ویلموتس به پایان می‌رسد. شایعه‌هایی که با توجه به وجود چند بند در قرارداد مربی بلژیکی به راه افتاده و می‌توانست کار را به جاهای باریک برساند اما حالا می‌توانیم امیدوار به ادامه این همکاری باشیم. بخصوص که ویلموتس برنامه بازگشت به ایران را هم ریخته و قرار است 16 آبان و یک هفته قبل از بازی ایران- عراق در بصره، بازیکنان را به اردو دعوت کرده و آنها را برای این جدال حساس آماده کند.
این اخبار امیدوارکننده‌ای است که از فدراسیون فوتبال به گوش می‌رسد. اخباری که بعد از شکست تیم ملی مقابل بحرین و سقوط ایران در رنکینگ فیفا می‌تواند همه را به آینده خوشبین کند. آینده‌ای که قرار است با مارک ویلموتس ساخته شود، به‌شرطی که مبلغ قرارداد این مربی بلژیکی پرداخت شود و او با آسودگی خیال، ذهن و فکرش را معطوف به موفقیت تیم ملی کند.

بیشتربخوانید:

کالدرون علیه ویلموتس

تگ ها


پول ویلموتس رسید سرمربی تیم ملی فوتبال ایران مارک ویلموتس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال