AFC و یک تصمیم دیگر علیه فوتبال ایران

قرعه‌کشی مسابقات مرحله انتخابی جام ملت های زیر ۲۳سال آسیا با شرکت ۴۳ تیم انجام می‌شود....

به گزارش"ورزش سه"، بر اساس نامه ارسال شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا قرعه‌کشی مسابقات انتخابی جام ملت های زیر ۲۳سال آسیا از ساعت ۱۵:۰۰ (به وقت مالزی) روز جمعه هجدهم تیرماه برگزار می‌شود. در این مرحله ۴۳ تیم از سراسر قاره در قالب ۱۱ گروه چهار تیمی و یگ گروه ۳ تیمی به رقابت می‌پردازند تا ۱۶ تیم مرحله نهایی شامل ۱۱ تیم اول گروه‌ها به همراه ۴ تیم برتر دوم گروه‌ها مشخص شوند. میزبان مرحله انتخابی در منطقه غرب آسیا ۶ کشور بحرین، اردن، کویت، قطر، تاجیکستان و امارات هستند. ضمن اینکه ازبکستان میزبان مسابقات مرحله نهایی خواهد بود.

زمان برگزاری مسابقات مرحله انتخابی از یکم تا نهم آبان ۱۴۰۰ است و مرحله نهایی از یازده الی ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

این مسابقات به بهانه ی قهرمانی آسیا برگزار می شود و ورودی المپیک نیست. همان طور که سایت فدراسیون فوتبال توضیح داده بازی ها در یازده گروه برگزار می شود. تیم های برتر به همراه چهار تیم برتر دوم و ازبکستان که میزبان بازی های نهایی خواهد بود ۱۶ تیم شرکت کننده در دور پایانی را تشکیل خواهند داد. مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا هر دو سال یک بار برگزار می شود که هر چهار سال یک بار تیم های برگزیده راهی المپیک می شوند.

نکته ی جالب توجه اینکه کنفدراسیون فوتبال آسیا میزبان گروه های غرب آسیا را انتخاب کرده که ایران در بین آنها نیست. در فدراسیون فوتبال گذشته ایران برای میزبانی یکی از گروه ها درخواست داده بود که ظاهرا با این درخواست موافقت نشده است. پیش از شیوع کووید ۱۹ هم بازی های گروه ها به صورت متمرکز و در یک کشور برگزار می شده است. نکته ی مهم تر اینکه هنوز فدراسیون فوتبال سرمربی تیم امید را مشخص نکرده است!

تگ ها


ای اف سی فوتبال ایران فوتبال