۱۰ نکته‌ جالب درباره جدال باربوزا - گیتی

۳ هفته پیش

دومین رویداد مشترک سازمان یو اف سی و شبکه  ESPN  بامداد یکشنبه برگزار خواهد شد و در مهمترین مبارزه ادسون باربوزا به مصاف جاستین گیتی می‌رود. هر دو مبارز رکورد بسیار خوبی دارند و جدال‌شان بسیار جذاب خواهد بود. سالن ولز فارگو در شهر فیلادلفیا میزبان ۱۳ مبارزه‌ی این رویداد خواهد بود. در ادامه مروری بر ۱۰ نکته‌ي جالب در کارنامه‌ی دو مبارز خواهیم داشت:

یک - ادسون باربوزا در تکواندو و موی تای کمربند مشکی و در جوجیتسوی برزیلی کمربند قهوه‌ای دارد. 

دو- جاستین گیتی یکی از محبوبترین مبارزان یو اف سی در ۲ سال اخیر بوده است. سبک بازی او بسیار هجومی است و به همین دلیل طرفداران زیادی دارد. 

سه - باربوزا از سال ۲۰۰۹ به ام ام ای روی آورد و یک سال بعد با یو اف سی قرارداد بست. مبارز برزیلی در یو اف سی خوش درخشید و توانست از ۸ مبارزه ی اولش 7 برد بدست آورد.

چهار - گیتی از دوران دانشگاه به هنرهای رزمی ترکیبی روی آورد. در سال ۲۰۱۷ و پس از قهرمانی در مسابقات جهانی ام ام ای، با یو اف سی قرارداد بست و در همان مبارزه‌ی اولش با ناک اوت کردن مایکل جانسون توانست عنوان بهترین مبارز شب را به خود اختصاص دهد.

پنج - باربوزا از معدود مبارزانی است که توانسته ۳ راند برابر حبیب نورماگومدوف دوام بیاورد. 

شش-رکورد کلی گیتی در ام ام ای ۱۹ برد و تنها ۲ شکست است. هر دو شکست او در ۳ مبارزه‌ی اخیرش در یو اف سی اتفاق افتاده و پیش از این شکست‌ها گیتی ۱۸ برد متوالی به نام خود ثبت کرده بود. 

هفت - رکورد باربوزا در ام ام ای ۲۰ برد و ۶ شکست است و ۱۲ برد او با ناک اوت بدست آمده است. 

هشت -باربوزا در رنکینگ سبک وزن یو اف سی رتبه‌ی ششم و گیتی رتبه‌ی هشتم را دارند.

نه - گیتی استاد ناک اوت کردن رقباست و ۱۴ برد او به این روش بدست آمده است. 

ده -باربوزا  تاکنون ۶ بار عنوان بهترین مبارزه‌ی شب و ۱ بار عنوان بهترین ناک اوت شب را به خود اختصاص داده است.

تگ ها

رزمی هنرهای رزمی ترکیبی
دو مبارز سبک وزن یو اف سی فردا به میدان می‌روند.
۹٬۰۴۹
۹٬۰۴۹