پیش مبارزه امیر علی اکبری - شلتون گریوز

۱ هفته پیش

برای مشاهده پخش زنده مبارزه علی اکبری روی لینک زیر کلیک کنید:

http://www.kingaliakbari.com/live/teaser

 بالاخره انتظارها به سر رسید و امروز از ساعت ۱۷:۳۰ به وقت تهران و با شروع رویداد  ACA 93 امیر علی اکبری از ایران برابر شلتون گریوز از آمریکا قرار می‌گیرد. مدال با پخش زنده‌ی این رویداد در خدمت شما عزیزان خواهد بود.

علی اکبری که به علت ممصدومیت نتوانست در مبارزه‌ی قهرمانی با محمد واخايف روبرو شود، حالا باید از سد گریوز بگذرد. شلتون گریوز هم که پیش از این تا ورودی یو اف سی پیش رفته بود، در نهایت با این سازمان معتبر قرارداد نبست و حالا دنبال اثبات شایستگی‌های خود است.

 

 امیر علی اکبری 

لقب: سلطان 

سن: ۳۰

قد: ۱۹۱ سانتیمتر

وزن: ۱۱۶ کیلوگرم

ملیت: ایرانی

امیر علی اکبری از سال ۲۰۱۴ به ورزش ام ام ای روی آورد و در تایلند به یادگیری جوجیتسو و کیک بوکسینگ مشغول شد. او در سازمان معتبر AKA Thailand زیر نظر مبارز قدیمی یو اف سی، مایک سویگ تمرین کرد. در سال ۲۰۱۵ به دنیای حرفه‌ای ام ام ای وارد شد و در اولین مبارزه‌اش هونگ چول لی را در ۱۷ ثانیه ناک اوت کرد. دومین مبارزه‌ی او برابر رادو اشپینگل معروف برگزار شد که با برد علی اکبری در راند اول همراه بود. سپس به سازمان معتبر رایزین در ژاپن پیوست. او در راه رسیدن به فینال مسابقات گرند پری رایزین جوائو آلمیدا را ناک اوت کرد و هیث هیرینگ و والنین مولدوفسکی را با رای داوران شکست داد. در فینال برابر میرکو کرو کاپ، مبارز بسیار قدرتمند قرار گرفت. علی اکبری که ظهر همان روز در دیدار نیمه نهایی آسیب کوچکی دیده بود، در راند اول برابر کرو کاپ ناک اوت شد و به نایب قهرمانی رضایت داد.

علی اکبری در سال ۲۰۱۷   به سازمان ACA پیوست. در مباره‌ی اولش دنیل اسمولدروف را در راند اول ناک اوت کرد و سپس در مهرماه ۱۳۹۷ موفق شد دنیل اوملیانچوک، معروف به خرس لهستان را با رای داوران شکست دهد. در آبان ماه قرار بود با محمد واخائف سر کمربند قهرمانی مبارزه کند، اما مصدومیت شدید پا  در بازی با اوملیانچوک باعث لغو مبارزه با واخائف شد. علی اکبری در رنکینگ سنگین وزن ACA رتبه‌ی اول را دارد. رکورد او در ام ام ای  ۹ برد و ۱ شکست بوده و ۷ برد او با ناک اوت بدست آمده است.

 

شلتون گریوز 

لقب: قبر کن  

سن: ۳۳

قد: ۱۸۷ سانتیمنر

وزن: ۱۱۸ کیلوگرم

ملیت: آمریکایی

شلتون گریوز از سال ۲۰۱۲ فعالیتش را در ام ام ای آغاز کرد. او در اولین مبارزه‌اش موفق شد کیث بل را در راند اول ناک اوت کند. اما در چهار مبارزه‌ی بعدی‌اش ۳ بار شکست خورد که دو بار از این بین با سابمیشن بود. سپس با بدست آوردن چهار برد متوالی موفق شد به مبارزات ورودی سازمان یو اف سی راه یابد. او در سال ۲۰۱۷ و در رویداد سه شنبه شب دانا وایت موفق شد اورت سیمز را در راند سوم ناک اوت کند. با وجود این عملکرد خوب، یو اف سی به دلایل نامعلوم حاضر به بستن قرارداد با او نشد. شلتون گریوز به کار خود در ام ام ای ادامه داد و در دو مبارزه‌ی بعدی‌اش موفق شد جیسون والراون را با ناک اوت در راند اول و کارل سامانوتافا را با رای داوران شکست دهد. رکورد گریوز در ام ام ای تاکنون ۹ برد و ۳ شکست بوده و چهار برد او با ناک اوت بدست آمده است. نقطه‌ی درخشان کارنامه‌ی او این است که تاکنون ناک اوت نشده است.

تگ ها

امیر علی اکبری رزمی هنرهای رزمی ترکیبی
مرور آمار و عملکرد قهرمان ایرانی و مبارز آمریکایی
۴۷٬۵۱۵
۴۷٬۵۱۵