"اقدام به قتل"؛ اتهام برای حمله بی‌رحمانه به داور

کاپیتان سابق تیم ملی روسیه که داور یک مسابقه را به شدت مورد ضرب و شتم قرار داده بود ممکن است به اتهام "اقدام به قتل" دادگاهی شود!...

به گزارش "ورزش سه"، چند روز پیش خبری منتشر شد که نشان می‌داد رومن شیروکوف کاپیتان سابق تیم ملی روسیه در جریان یک بازی آماتوری داور مسابقه را به شدت مورد ضرب و شتم قرار داده طوریکه کار داور به بیمارستان کشیده. حالا رسانه‌ها در روسیه می‌گویند شیروکوف ممکن است به اتهام اقدام به قتل در این کشور محاکمه شود.

شیروکوف روز ۱۰ آگوست امسال در جریان یک بازی در جام هنرمندان مسکو به داور حمله ور شده و به دلیل نگرفتن یک پنالتی شروع به توهین کرد. بعد از آنکه داور مسابقه دانچنکو به خاطر این رفتار به شیروکوف کارت قرمز نشان داد او با مشت و لگد به ان داور افتاد و درحالیکه او به زمین افتاده بود ضربات محکمی با لگد به بدن او زد.

صحنه‌های این درگیری و لگدهای بی رحمانه شیروکوف به داور زمین افتاده در کل دنیا خبرساز شد. حالا رسانه آر تی در روسیه می‌گوید وکلای آن داور معتقدند جریمه ای که بر اساس قانون انضباطی فدراسیون فوتبال روسیه برای شیروکوف در نظر گرفته خواهد شد سبک‌تر از آن است که بتواند او را به خاطر حرکاتش مجازات منصفانه کند.

در نتیجه وکلای داور قصد دارند به دادگاه عادی شکایت کرده و خواهان محاکمه کاپیتان سابق تیم ملی روسیه به اتهام اقدام به قتل باشند.

دانچنکو داور ۲۴ساله بخت برگشته بعد از حمله شیروکوف به مدت سه روز در بیمارستان بستری بود. شیروکوف که از ستاره‌های سابق تیم زنیت سنت پترزبورگ روسیه به حساب می‌آید از زمان آن اتفاق شغل خود به عنوان کارشناس تلویزیونی را هم از دست داده است.

داور بخت برگشته بعد از حادثه و مرخص شدن از بیمارستان در یک ویدیو توضیحاتی ارائه داد و گفت: " من چندین ساعت در بیمارستان بودم و مدتی را هم در اتاق اورژانس سپری کردم. همه جای صورت و بدنم را بخیه زدند و چند آزمایش هم گرفتند. مهم این است که حالم خوب است. می‌گویند چیزی که آدم را نشکد قوی اش می‌کند. می خواهم از همه شما به خاطر حمایت هایتان تشکر کنم".

شیروکوف هم بعد از حادثه در شبکه‌های اجتماعی یک غذرخواهی مفصل و طولانی منتشر کرد و گفت به خاطر کارهایی که از او سر زده متاسف و پیشمان است. ولی به نظر می‌رسد کار او با یک عذرخواهی به سرانجام نخواهد رسید و کاپیتان سابق روسیه باید خود را برای حضور در دادگاهی جدی آماده کند.

تگ ها


زنیت سنت پترزبورگ