آخرین وضعیت لیست بازیکنان استقلال/ 1+5 جای خالی در اختیار آبی‌ها

بررسی لیست بازیکنان فعلی استقلال نشان داده که آبی‌ها می‌توانند تا سقف 6 بازیکن بزرگسال را در موعد باقی مانده از نقل و انتقالات زمستانی به لیست خود اضافه کنند....

استقلال در لیست بزرگسال خود چند جای خالی برای جذب بازیکنان جدید در اختیار دارد.
به گزارش خبرنگار مدال، اردوی تابستانی استقلال در ترکیه به پایان رسید و دور جدید تمرینات آبی‎‌ها از هفته آینده در تهران پیگیری خواهد شد. در تابستان پر رفت و آمد استقلال فعلا تعداد بازیکنان خروجی بیشتر از بازیکنان ورودی این تیم است و آبی‌ها برای ایجاد تعادل در تمامی پست‌ها نیاز به جذب بازیکنان جدید خواهند داشت. لیست بازیکنان استقلال به اندازه کافی برای جذب بازیکنان جدید جای خالی دارد با این حال جذب 4 بازیکن لیگ برتری تا بدین لحظه سبب شده تا استقلال در انتخاب بازیکنان جدید با مشکلاتی مواجه باشد.

در ادامه نگاهی خواهیم داشت به اسامی بازیکنان فعلی پرسپولیس به تفکیک سهمیه‌های سنی؛

سهمیه بزرگسال؛ 1+5 جای خالی
سیاوش یزدانی، علی دشتی، فرشید اسماعیلی، مرتضی تبریزی، فرشید باقری، میلاد باقری، وریا غفوری، حسین حسینی، داریوش شجاعیان، محمد دانشگر، مسعود ریگی، آرش رضاوند و شیخ دیاباته بازیکنان بزرگسال فعلی استقلال هستند تا این تیم در حال حاضر 13 بازیکن بزرگسال در لیست خود داشته باشد. فرشید باقری هافبک مصدوم آبی‌ها نیز وضعیت نامشخصی دارد و ممکن است در نهایت از این تیم کنار گذاشته شود. آبی‌ها در این بخش به دنبال تمدید قرارداد علی کریمی هافبک فصل گذشته خود هستند و محسن کریمی و روح‌الله باقری نیز دو بازیکن بزرگسالی هستند که به رغم قرار گرفتن در لیست مازاد استراماچونی هنوز به طور رسمی از جمع آبی‌ها کنار نرفته‌اند. مرتضی آقاخان نیز در حال حاضر با استقلال قرارداد دارد با این حال وی به دلیل مصدومیت نیم فصل نخست را از دست خواهد داد و به همین دلیل در لیست آبی‌ها حضور نخواهد داشت.

سهمیه زیر 25 سال؛ یک بازیکن و بس!
با جدایی آرمین سهرابیان، میلاد زکی‌پور در حال حاضر تنها بازیکن زیر 25 سال استقلال است. جذب بازیکن زیر 25 سال با توجه به قوانین این سهمیه سنی عملا غیرممکن است چرا که استقلال تنها در صورت جذب بازیکنانی که طی سه فصل اخیر در عضویت این باشگاه بوده‌اند می‌تواند از این سهمیه بهره ببرد. البته راه دومی برای استفاده از دو سهمیه باقی‌مانده وجود دارد و آن انتقال دو بازیکن زیر 23 سال به این سهمیه است که به نظر می‌رسد با توجه به ترافیک لیست استقلال در سهمیه زیر 23 سال این راهکار مدنظر مدیران این تیم باشد.

سهمیه زیر 23 سال؛ ترافیک وحشتناک
شاهین طاهرخانی، مهدی نوراللهی، مهدی قائدی، امیرحسین کارگر، رضا آذری و زکریا مرادی از تیم فصل گذشته استقلال در این تیم باقی‌مانده‌اند، سینا خادم‌پور با پایان قرارداد قرضی خود به این تیم بازگشته و محمد بلبی نیز شکار زیر 23 آبی‌ها بوده تا در حال حاضر استقلال تنها 2 جای خالی در لیست زیر 23 سال خود داشته باشد. استقلال البته با بازیکنان زیادی در سهمیه زیر 23 سال قرارداد دارد، بازیکنانی که البته اجازه حضور در تمرینات این تیم را ندارند. رضا کریمی و امیرحسین پورمحمد از تیم فصل گذشته و حیدرعلی احمدزاده، فردین نجفی و محمدسالار هراتی از بازیکنان قرضی فصل گذشته استقلالدر این بخش همچنان در اختیار باشگاه استقلال هستند.

سهمیه تیم‌های پایه؛ بازیکنان جدید جذب می‌شوند؟
سجاد آقایی و عرفان خلیلی در حال حاضر دو بازیکن زیر 21 سال استقلال هستند تا آبی‌ها در مجموع 28 جای خالی در سهمیه‌های سنی زیر 21 و زیر 19 سال داشته باشند. معراج پورتقی در این بخش از تیم فصل گذشته استقلال همچنان شرایط مبهمی دارد و فراز لفظی و محمدرضا داوری که فصل گذشته برای‌شان کارت بازی در لیگ برتر صادر شده بود در اختیار تیم امید استقلال هستند. احتمال اضافه شدن بازیکنان جدید در این بخش زیاد است و به نظر می‌رسد استقلالی‌ها که تیم کاملا جوانی در اختیار دارند باز هم از بازیکنان جوان در لیست خود استفاده خواهند کرد.

اخبار مرتبط:
خط به خط با استقلال/ در انتظار بازیکنان جدید

تگ ها


نقل و انتقالات نقل و انتقالات استقلال اخبار نقل و انتقالات استقلال لیست بازیکنان استقلال بازیکنان استقلال استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال