استاندارد لیژ ۲ آرسنال ۲ ؛ فرار دیرهنگام توپچی‌ها از شکست

آرسنال در حالی که با دو گل از استاندارد لیژ عقب بود، در دقایق پایانی موفق شد بازی را به تساوی کشانده و صعودش را قطعی کند...

به گزارش خبرنگار مدال، در شب آخر از مرحله گروهی رقابت‌های لیگ اروپا، استاندارد لیژ در ورزشگاه موریس دوفرازنه میزبان آرسنال بود و این بازی در نهایت با تساوی ۲-۲  به پایان رسید.

توپچی‌ها در حالی پای به میدان گذاشتند که تنها یک تساوی برای صعود به دور بعد نیاز داشتند. در دقیقه ۱۳، پاس لاکازت به اسمیت‌رو رسید و ضربه او با واکنش بودارت به کرنر رفت. شاگردان لیونگبرگ صاحب توپ و میدان بودند و در دقیقه ۲۷، ضربه ساکا از زاویه بسته توسط بودارت مهار شد تا میهمان همچنان ناکام باشد.

دقایقی بعد دوباره فرصت نصیب بوکایو ساکا شد اما ضربه کات‌دار او با سایش به تیرک به بیرون رفت. اما در دقایق پایانی نیمه اول بودارت در دو مرحله، ساکا و نلسون را ناکام گذاشت تا دو تیم در پایان نیمه اول با تساوی بدون گل به رختکن رفتند.

اما نیمه دوم برای توپچی‌ها بر وفق مرادشان پیش نرفت و در همان دقایق ابتدایی روی پاس سیمیروت، ساموئل باستین نفوذ کرد و ضربه او با برخورد به سوکراتیس تبدیل به گل اول میزبان شد. آرسنال برای زدن گل تساوی تلاش می‌کرد اما در دقیقه ۶۹، دفع ناقص ویلاک به سلیم آلاما رسید و باز هم ضربه او با برخورد به ماوروپانوس وارد دروازه مارتینز شد تا اختلاف دوبرابر شود.

اما توپچی‌ها بعد از دریافت گل دوم به خودشان آمدند و در دقیقه ۷۸، روی پاس ساکا، الکساندر لاکازت گل اول آرسنال را به ثمر رساند و ۳ دقیقه بعد، مارتینلی موقعیت را برای ساکا ایجاد کرد تا او با یک ضربه زمینی و زیبا گل تساوی را وارد دروازه بودارت کرد. در ادامه تلاش‌های دو تیم بی‌ثمر بود و بازی نهایتاُ به تساوی ۲-۲ به پایان رسید.

آرسنال با این تساوی ۱۱ امتیازی شد با توجه به شکست فرانکفورت، توپچی‌ها به عنوان صدرنشین راهی دور حذفی شدند.

ببینید:
خلاصه بازی استاندارد لیژ 2 آرسنال 2 / ویدیو

تگ ها


ورزشگاه موریس دوفرازنه مرحله گروهی لیگ اروپا توپچی‌های لندن فوتبال جهان فردریک لیونگبرگ آرسنال استاندارد لیژ استاندارد لیژ-آرسنال UEFA Europa League فوتبال