استعفایی که منجر به جدایی شد/ چرا فتحی این بار مخالفت نکرد؟

در حالی که پیش از این استعفاهای چندگانه خطیر با مخالفت سرسختانه فتحی مواجه می‌شد مدیرعامل استقلال این بار با استعفای معاون خود موافقت کرد تا مرد جنجالی استقلالی دیگر جایی در این تیم نداشته باشد....

مدیرعامل استقلال برخلاف دفعات قبل با استعفای معاون خود موافقت کرد.

به گزارش خبرنگار مدال، استعفای خطیر خبری بود که هر از گاهی به دلایل  مختلف منتشر شد. در مقطعی به عنوان تذکر وزیر ورزش در پی اختلافات شدید خطیر با شفر که خبر ساز و جنجالی شد و در برهه‌ای هم در پی مشکلاتی که بین خطیر با مظلومی، نامجو مطلق و فریبا از کمیته فنی، مباشری معاون باشگاه، دکتر نوروزی معاون پزشکی تیم، گرو، شفر و فرزندش، روح‌الله باقری، حسین حسینی، وریا غفوری، سازمان لیگ، کمیته اخلاق، علیرضا حقیقی از جمله افراد و مسوولانی بوده‌اند که با خطیر مشکلات و اختلافاتی داشته‌اند تا جایی که اغلب آنها علیه خطیر مصاحبه کرده و حتی برخی از آنها بدلیل منتهی شدن امور باشگاه و تیم به خطیر و خارج شدن آنها از حوزه تصمیم‌گیری‌ها استعفا دادند. 

در این رهگذر فتحی اما حامی خطیر بود و حتی زمانی که وزیر ورزش به فتحی تذکر داد که جلوی رفتارهای حاشیه‌ساز خطیر گرفته شود هم فتحی از او حمایت کرد و شرایط را به گونه‌ای فراهم ساخت که خطیر با رعایت برخی مسایل در باشگاه ماندنی شود تا اینکه هفته گذشته خبر استعفای خطیر منتشر و ادعا شد چون فتحی بدون هماهنگی با خطیر با عارف غلامی قرارداد بسته و همچنین بدون حضور او با مدیر برنامه‌های علی کریمی که ایجنت غلامی هست توافق کرده خطیر معاون باشگاه هم که امور نقل و انتقالات به او ختم می‌شد استعفا داده است.

اینکه عنوان شود چون مدیر عامل بدون حضور معاون خود اقدام به مذاکره و عقد قرارداد کرده معاون تهدید یا به اقدام استعفا کرده خبری عجیب اما واقعی بود و در این میان برخی تلاش می‌کردند عنوان کنند که استراماچونی هم گفته حتما با نظر خطیر اقدام به مذاکره و جذب بازیکن شود. 

در هر صورت این بار اما فتحی استعفای خطیر را پذیرفت آن هم دو هفته بعد از آنکه فتحی از اقدام خطیر مبنی بر وصول نیمی از مطالبات استقلال در فیفا و بستن پرونده پروپئیچ به نیکی یاد کرده و آن را یکی از توفیق‌های مهم دوران مدیریتی خود می‌دانست چرا که فدراسیون و باشگاه پرسپولیس هم به رغم مدت‌ها رایزتی موفق به چنین کاری نشده بودند.

حالا خطیر که در پی جذب استراماچونی، مذاکره با دیاباته و فسخ با دیگر خارجی های فصل گذشته، اختلاف‌های جنجالی و بعضا حاشیه‌ساز با شفر، برخی پیشکسوتان استقلال و اعضای کمیته فنی و برخی بازیکنان خبرساز شده بود و برخی اقداماتش همچون شکایت از سازمان لیگ بابت قهرمانی پرسپولیس در سوپرجام و وصول مطالبات فیفایی هم به عنوان سند کارآمدی وی بر سر زبان ها افتاد می‌رود و عجیب و جالب اینکه این بار فتحی با استعفای او موافقت کرده است.

اخبار مرتبط:
پایان کار معاون جنجالی در استقلال/ با استعفای خطیر موافقت شد

تگ ها


خطیر جدایی خطیر استعفای خطیر علی خطیر مدیرعامل استقلال استقلال استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال