انصاری: امکان رعایت پروتکل‌های بهداشتی وجود ندارد

مهاجم تیم فوتبال تراکتور معتقد است تعطیلی لیگ در این شرایط بهترین تصمیم است و بهتر است تمام باشگاه ها تصمیمی که فدراسیون برای تعیین سرنوشت لیگ می گیرد را تمکین کنند.&#۱۶۰;...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، ساسان انصاری مهاجم تیم فوتبال تراکتور در رابطه با شرایط پیچیده این روزهای فوتبال کشور و فوتالیست ها اینطور حرف هایش را آغاز کرد: شرایط خیلی خاص و ویژه است. شرایطی که برای اولین بار در دنیا رخ داده و تمام جوامع بشری را تحت تاثیر خودش قرار داده؛ فوتبال هم بخشی از این اتفاق است و به طور کلی شرایط این ورزش در دنیا تغییر کرده است. همانطور که می دانید تنها لیگ آلمان است که شروع شده و در مورد سایر لیگ ها حرف و حدیث های زیادی وجود دارد.


او در مورد شرایط بازیکنان فوتبال ادامه داد: واقعا شرایط سختی داریم. استرس و نگرانی در میان بازیکنان و خانواده آنها وجود دارد. در این شرایط نمی‌خواهیم با تمرینات و بازی‌ها خدایی ناکرده سلامت خانواده هایمان را هم به خاطر بیندازیم؛ چرا که در فوتبال فوتبال امکان رعایت فاصله اجتماعی و زدن ماسک وجود ندارد، در صورتی که در خیلی مشاغل دیگر این امکان وجود دارد. واقعا این موضوع شرایط را برای بازگشت به تمرینات و شروع مسابقات سخت کرده است.


مهاجم سابق سپاهان در ادامه به فضایی که این روزها در فوتبال کشور وجود دارد، اشاره کرد و توضیح داد: متاسفانه فضا طوری شده که هر صحبتی می شود، با هجمه های سنگین از سوی هواداران تیم ها مواجه می شود؛ اینطوری شده که شما هر صحبتی انجام دهید، هوادار یک یا چند تیم ممکن است ناراحت شوند. متاسفانه این فضا اصلا به گرفتن تصمیمات منطقی کمک نخواهد کرد.


انصاری در ادامه درباره ابهاماتی که پیرامون مشخص کردن قهرمان لیگ، مشخص شدن سهمیه های آسیایی و سقوط کننده وجود دارد، توضیح داد: اصلا بحث من این نیست که تیمی قهرمان نشود؛ یا تیمی سهمیه نگیرد و یا در مورد سقوط کننده ها هم همینطور. این تصمیمی است که مسئولان فدراسیون مسئول آن هستند و اگر قرار است بازی ها ادامه پیدا نکند، هر تصمیمی فدراسیون و سازمان لیگ بگیرند، تمام تیم ها تمکین می کنند. باید احترام بگذاریم. چه بخواهند قهرمان را مشخص کنند؛ چه اینکه سهمیه های آسیا و سقوط کننده را تعیین کنند یا اصلا این ها معرفی نشوند. خیلی ها هم می گویند لیگ ۱۸ تیمی شود. من اصلا در این مورد نظری ندارم. من اعتقاد دارم هر تصمیمی گرفته شود، باید از سوی تمام باشگاه ها تبعیت شود. 


او ادامه داد: فکر می کنم در این شرایط بهتر است فدراسیون جلساتی با مدیران عامل باشگاه ها یا نمایندگان آنها داشته باشد تا نظراتشان را بگیرد. اکثر تیم ها روی یک موضع هستند. با این تصمیم فصل آینده هم به موقع شروع می شود. امیدوارم شرایط هم طوری پیش برود، که این ویروس از بین برود.


ساسان انصاری در مورد لیگ آینده بیان کرد: اگر هم این ویروس حالا حالاها از بین نمی رود، ابتدا باید شرایط انجام پروتکل ها فراهم شود. این دو سه ماه می تواند وقت خوبی برای تیم ها باشد تا خودشان را آماده کنند. در این شرایط اما هیچ باشگاه و تیمی نمی تواند پروتکل ها را به طور کامل رعایت کند. این شرایط را سخت می کند. به نظرم وقفه ای ۲ ، ۳ ماهه تا شروع لیگ بعدی می تواند فرصت بسیار خوبی برای تیم ها باشد تا بتوانند خودشان را آماده لیگ بعدی کنند و تمام موارد بهداشتی را رعایت کنند.

بخش بعدی صحبت های انصاری در مورد هواداران بود و افزود: فوتبال بدون هواداران لذتی ندارد. هواداران خیلی مهم هستند و اگر آنها نباشند، فوتبال لذتی ندارد. من برای هواداران تمام تیم ها احترام قائلم هستم. خیلی از هواداران می خواهند لیگ ادامه پیدا کند و خیلی ها هم دوست دارند لیگ تمام شود. من برای تمام آنها احترام قائلم ولی امیدوارم مسئولان فوتبال ایران با لحاظ کردن تمامی این موارد، تصمیمی منطقی بگیرند.

مهاجم تراکتور  در مورد این موضوع که گفته می شود برخی مالکان باشگاه های خصوصی نظیر تراکتور به خاطر پرداخت نکردن مطالبات بازیکنان تحت قراردادشان به دنبال تعطیلی لیگ هستند، عنوان کرد: در این مورد هجمه هایی هست که به خاطر شرایط مالی بعضی باشگاه ها می خواهند لیگ را تعطیل کنند ولی در باشگاه ما خدا را شکر شرایط خوب است. تراکتور فکر می کنم تنها باشگاهی بود که طی ۲ ماه اخیر با اینکه لیگ تعطیل بود و مسابقه و تمرین نداشتیم، پرداختی داشت. درصد دریافتی ما هم خیلی قابل قبول است. باشگاه به طور کامل به تعهداتش عمل کرده است و فکر می کنم در این شرایط ویژه اقتصادی که کارخانه ها، شرکت ها، هواپیمایی ها و سایر کسب و کارها تحت فشار هستند، کار بسیار بزرگی بوده است. قطعا پس مسئله این نیست که به خاطر پرداخت نشدن مطالبات برخی باشگاه ها و باشگاه تراکتور دوست دارند لیگ تعطیل شود.


باشگاه ما شرایط بازیکنان را به خوبی درک کرده و پرداختی به ما داشته که برای ما این موضوع خیلی خیلی با ارزش است. 


حرف های پایانی ساسان انصاری تمجید از زنوزی مالک باشگاه تراکتور بود و در این مورد گفت: آقای زنوزی یک به نظرم یک انسان شریف هستند و کارآفرین نمونه کشوری. الان نزدیک به ۱۰ هزار نفر از طریق کارآفرینی های ایشان ارتزاق می کنند. پس اگر بخواهیم به خاطر حرف های او که به خاطر سلامت بازیکنانش، خواهان تعطیلی لیگ شده به او هجمه وارد کنیم، بی معرفتی است. ما باید قدرشناس چنین انسان هایی باشیم که از جیب شخصی برای فوتبال هزینه می کنند. فکر می کنم این درست نیست که ایشان را اینطور مورد هجمه قرار دهیم و زحمات ایشان را زیر سوال ببریم. الان ۱۰ هزار کارگر در کارخانه های آقای زنوزی کار می کنند که با خانواده هایشان رقم بزرگی است و نشان می دهد که چقدر کار او ارزشمند است.

بیشتر بخوانید:
رونمایی از هدف ستاره مراکشی دورتموند
پروین: تمام دلخوشی مردم همین استقلال و پرسپولیس است

تگ ها


تراکتور فوتبال ایران کرونا ویروس کرونا ساسان انصاری Tractor لیگ برتر خلیج فارس فوتبال