جنجالی‌ترین تیتر: مادرید، قهرمان VAR

روزنامه کاتالان اسپرت امروز در صفحه اول خود از تیتری جنجالی استفاده کرد و بعد از قهرمانی رئال در لالیگا از تیتر «مادرید، قهرمان VAR» استفاده کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، رئال مادرید دیشب موفق شد با دو گل کریم بنزما حریفش ویارئال را با نتیجه ۲-۱ شکست دهد تا در هفته سی و هفتم لالیگا و یک هفته مانده به پایان فصل قهرمانی خود را در این فصل جشن بگیرد. اما یکی از گلهای بنزما در این بازی از روی نقطه پنالتی و با تصمیم جنجالی داور برای اهدای این پنالتی به رئال با استفاده از VAR بدست آمد و بهانه‌ای به دست منتقدین رئال داد تا بار دیگر از اتهام طرفداری داوران لالیگا برای اشاره به قهرمانی این تیم استفاده کنند.

جنجالی‌ترین واکنش به قهرمانی رئال مادرید اما از طرف روزنامه اسپورت که در کاتالونیا منتشر می‌شود ابراز شد. اسپرت که یکی از چهار روزنامه ورزشی بزرگ اسپانیا به حساب می‌آید امروز در صفحه اول خود از تیتر جنجالی "مادرید، قهرمان VAR" استفاده کرد.

اسپورت در یادداشتی که به این منظور در شماره امروز خود منتشر کرده می‌گوید اشتباهات داوری و ناکامی بارسا عوامل اصلی‌ای بودند که سی و چهارمین قهرمانی رئال در لالیگا را رقم زدند. پیروزی دیشب رئال مقابل ویارئال به لطف پنالتی جنجالی‌ای بدست آمد که تنها عامل جنجالی شدنش عدم برخورد بین چاکلا بازیکن حریف و سرخیو راموس نبود بلکه نحوه شلیک آن هم جنجالی بود.

راموس و بنزما برای تقلید از پنالتی معروف به پنالتی کرویف که مسی و سوارز در بازی بارسا مقابل سلتا انجامش داده بودند، همکاری کردند. نمایشی که درست پیش نرفت و هرناندس داور بازی را مجبور کرد برای نجات رئالی‌ها وارد معرکه شده و حکم به تکرار پنالتی بدهد.

اسپورت در ادامه می‌گوید ویارئال که تا دقیقه ۸۰ به خواب فرو رفته بود در ده دقیقه آخر از خواب بیدار شده و تا آخرین ثانیه بازی تیم زیدان را تحت فشار گذاشت. اگر درخشش معجزه‌آسای تیبو کورتوا در این دقایق نبود ویارئال می‌توانست از این بازی یک امتیاز بدست بیاورد. اما حتی این ننیجه تساوی هم نمی‌توانست مانع از قهرمانی رئال شود چرا که بارسا در آن سوی میدان ۲-۱ مقابل اوساسونا شکست خورده و بدترین نتیجه ممکن را در بدترین زمان بدست آورده بود.

اسپورت می‌گوید بهترین خبر دیشب این بود که این فصل لالیگا بالاخره به پایان رسید. این روزنامه کاتالان سپس به بررسی صحنه‌های داوری بازی دیشب رئال پرداخته و می‌گوید آسان‌گیری همیشگی داورهای اسپانیایی نسب به کاسمیرو و سرخیو راموس در این بازی هم به وفور دیده شد. کاسمیرو در همان اوایل بازی با آرنج به بازیکن رئال ضربه زد و درحالیکه دست‌کم باید با کارت زرد جریمه می‌شد با چشمپوشی داور مواجه شد.

این روزنامه مدعی است سرخیو راموس هم در نیمه اول با آرنج ضربه‌ای به بازیکن ویارئال وارد کرد که طبق معمول هیچ واکنشی از طرف داور مشاهده نشد.

اسپورت درباره جنجالی‌ترین صحنه بازی یعنی پنالتی رئال مادرید می‌گوید سرخیو راموس برای کمک کردن به کریم بنزما برای گلزنی و نزدیک شدن به لیونل مسی در جدول بهترین گلزنان فصل، حرکتی که به نام یوهان کرویف معروف شده را اجرا کرد ولی بنزما خیلی قبل‌تر از آنکه راموس به توپ ضربه بزند وارد محوطه جریمه شده بود. داور به جای اینکه بازی را متوقف کرده و تیم متخلف یعنی رئال را جریمه کند حکم به تکرار ضربه پنالتی داد. داور مدعی بود یک بازیکن ویارئال زودتر از بنزما وارد محوطه جریمه شده و پنالتی باید تکرار شود. بنزما در پنالتی تکرار شده دروازه حریف را باز کرد تا پیروزی را برای رئالی‌ها به ارمغان بیاورد.

بیشتر بخوانید:
رئال مادرید 2 ویارئال 1؛ فتح لالیگا به دست کهکشانی‌ها
واکنش ستین به انتقادات مسی از سبک بازی بارسلونا

جنجالی‌ترین تیتر: مادرید، قهرمان VAR

تگ ها


فوتبال جهان قهرمانی رئال مادرید VAR رئال مادرید لالیگا فوتبال