روزهای سخت ستاره هلندی در فوتبال قطر

نایجل دی یونگ هافبک سرشناس هلندی در دومین فصل حضورش در رقابت های فوتبال قطر دوماه به خاطر شیوع ویروس کرونا مثل دیگران از فوتبال دور بود....

به گزارش مدال و به نقل استادالدوحه دی یونگ ۳۵ ساله در دومین تجربه بازی اش در خارج از اروپا و پیش از حضور در الشحانیه در سال ۲۰۱۸ به تیم الاهلی قطر پیوست. او اما در الشحانیه روزهای خوبی را سپری نکرد و با وجود انجم ۱۷ بازی در ترکیب این تیم بدون اینکه گلی بزند شاهد سقوط این تیم به قعر جدول رده بندی بود.


این در حالی است که او در سال ۲۰۱۹ شرایط خوبی برای تمدید قراردادش با تیم الاهلی داشت ؛ بازیکنی پرافتخار که علاوه بر سال های درخشان در آژاکس در تیم هایی چون منچسترسیتی ، میلان، هامبورگ و گالاتاسرای به عنوان یک بازیکن کلیدی بازی کرده است. او تجربه بازی در لیگ آمریکا و تیم لس آنجلس گلکسی را نیز دارد . ماینز در فوتبال آلمان آخرین توقف دی یونگ در فوتبال اروپا بود و سپس به فوتبال قطر آمد.


دی یونگ که با تیم ملی هلند تجربه حضور در فینال جام جهانی را دارد در اولین فصل حضورش در قطر و در تیم الاهلی با وجود نمایش خوبی که داشت نتوانست به رتبه ای بهتر از چهارم همراه این تیم برسد. بعد از پایان اولین فصل  حضور این ستاره هلندی در الاهلی قرارداد طرفین به پایان رسید و او انتخاب تازه ای انجام داد. این چالش البته که چالش سختی بود چون الشحانیه در جدول سقوط می کرد و زمانی که مسابقات لیگ ستارگان به خاطر کرونا تعطیل شد این تیم در رده آخر جدول قرار داشت.


درباره دی یونگ بیان این نکته هم می توند جالب باشد که او نیز به دیگر بازیکنان لیگ ستارگان پیوسته است که قصد دارند با چشم پوشی و بخشیدن بخشی از دستمزدشان در کمپین مبارزه با کرونا حضور داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

مربی رومانیایی در رادار الوحده امارات

تاریخ برگزاری لیگ قهرمانان مشخص شد

تگ ها


تیم‌ ملی هلند نایجل دیانگ فوتبال جهان فوتبال