سرمربی کشتی زنان روسیه براثر کرونا درگذشت

سرمربی تیم ملی کشتی زنان روسیه پس از یک ماه تحمل بیماری روز گذشته به علت ابتلا به ویرس &#۱۶۰;کرونا درگذشت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، ماگومد علی عمراف، سرمربی کشتی فرنگی بانوان روسیه، چهارشنبه پس از نبرد با COVID-۱۹ د در سن ۶۷ سالگی درگذشت.


علی عمراف در دهکده کوچکی از تلیاروش، داغستان متولد شد و در کودکی کشتی‌گیری را آغاز کرد. پس از سال‌ها رقابت، از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۷ به‌عنوان معاون اداری، همچنین به‌عنوان نایب‌رئیس فدراسیون کشتی آذربایجان فعالیت کرده بود ضمن اینکه او به‌عنوان مربی باشگاه در داغستان سال‌های زیادی برای کشتی این منطقه زحمت کشیده بود. علی عمراف طی سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ هدایت کشتی بانوان آذربایجان را نیز بر عهده داشت.


فدراسیون روسیه در فوریه ۲۰۱۹ این سرمربی را برای هدایت تیم ملی کشتی زنان خود مجدداً استخدام کرد. این اقدام با به دست آوردن عنوان قهرمانی در مسابقات قهرمانی اروپا در سال ۲۰۲۰ در رم و افتخارات کسب مقام قهرمانی در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ در نور سلطان همراه شد. این موفقیت‌ها باعث شد تا علی عمراف و فدراسیون کشتی روسیه برای آینده برنامه بانوان امیدوار باشند.


 میخائیل مامیاشویلی، رئیس فدراسیون کشتی روسیه در پی درگذشت این مربی اظهار داشت: "من هیچ حرفی ندارم. او فردی پرانرژی بود که برنامه‌های زیادی داشت. تیم بانوان ما از او درس‌های زیادی آموخت و همین امر منجر به نتایج بسیار خوبی در تاریخ کشتی زنان روسیه شد. عمیق‌ترین تسلیت ما به بستگان ماگومد علی عمراف و دوستان و کل جامعه کشتی."


اینا تراژوکووا که در مسابقات قهرمانی جهان در نور سلطان برنده شد، گفت: "باور کردن مرگ او دشوار است. فوت او برای تیم ما ضرر بزرگی است. او قبل از مسابقات جهانی ۲۰۱۹ به من اعتقاد داشت و من در تمام دوران ورزشی خود با هدایت او بهترین نتیجه را کسب کردم. ما برنامه‌های خوبی برای بازی‌های المپیک داشتیم و بسیار ناراحتم که آن‌ها به واقعیت نمی‌پیوندند."


در همین ارتباط رئیس اتحادیه جهانی کشتی نناد لالوویچ نیز ضمن تسلیت به فدراسیون کشتی روسیه و خانواده و دوستان علی عمراف گفت:"ما از این خبر بسیار ناراحت هستیم. مرگ علی عمراف ضرر بزرگی برای ورزش و جامعه کشتی است."

بیشتر بخوانید:
پراش: همه فکر می‌کنند شرایط ایده‌آل است
نامه مهم اتحادیه جهانی کشتی به فدراسیون‌ها

تگ ها


منهای فوتبال ویروس کرونا کرونا کشتی روسیه کشتی