سعادتمند: قرار است با استراماچونی توافق کنیم

مدیرعامل استقلال مدعی است که عدم اجازه برای بازگشت داریوش شجاعیان سرمایه سوزی است چرا که او می‌تواند به تیم ملی دعوت شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، پس از حواشی که درباره محرومیت استقلال از سه پنجره نقل و انتقالاتی در رسانه‌ها مطرح شد و موضوع جنجالی شکایت استراماچونی، احمد سعادتمند مدیرعامل استقلال روی خط برنامه فوتبال برتر آمد و توضیحاتی را ارائه داد؛ وی ابتدا درباره ابتلای خود به کرونا گفت: در دو هفته اخیر دو تست کرونا دادم که منفی بود؛ از کادر فنی هم تشکر می‌کنم که یک بازی در اهواز و یک بازی در آبادان در شرایط سخت انجام دادیم و ما باید هفته آینده در جم در دمای هوای بالا دوباره بازی کنیم از این رو هم از کادر فنی و هم بازیکنان تیم تشکر می‌کنم.

وی درباره شکایت بویان و محرومیت پیش آمده نیز گفت: در گذشته وقتی می‌گفتند از دو پنجره محروم شدید، این اتفاق رخ می‌داد اما وقتی الان در زمان پرداخت بدهی می‌توانید نقل‌وانتقالات انجام دهید، پس قانون تفاوت کرده است و نباید از محرومیت صحبت کرد؛ در نامه فیفا برای ما آمده از زمان شروع نقل‌وانتقالات محرومیت اجرا می‌شود و وقتی پرداخت داشته باشیم این محرومیت تمام می‌شود. پس نباید این فضا را برای هواداران به وجود بیاوریم که همه با هم دچار غصه شویم چرا که تحریم‌های ناجوانمردانه کار را ما سخت نموده است.

سعادتمند درباره پرونده‌های که رأی آن آمده و طلبکاران این باشگاه افزود: ما دو پرونده داریم و در حال حاضر با فیفا مکاتبه کردیم تا ۲۱۰ هزار دلار از مانده طلب ما را به بویان بدهند و ۱۳۸ هزار دلار هم خودمان فراهم کنیم تا طلب بویان به طور کامل پرداخت شود؛ متاسفانه برخی اصرار دارند که بگویند محروم شده‌ایم که این کار قشنگی نیست. ما اجازه نمی‌دهیم موضوع پرداخت بدهی‌ها به روز آخر برسد و تلاش خود را خواهیم کرد تا بتوانیم به موقع پرداخت کنیم. برای لیگ قهرمانان آسیا هم ۴۸ نفر طلبکار داریم؛ من از استقلالی‌های واقعی می‌خواهم بیایند و طلب‌های خودشان را ببخشند یا تخفیف اساسی بدهند چرا که ما در بدترین زمان ممکن آمدیم. چه بحث کرونا چه بحث نرخ ارز و چه بدهی‌های خارجی به شدت کار ما را دشوار کرده است و واقعا از استقلالی‌های واقعی می‌خواهم که ما را کمک کنند.

مدیرعامل آبی‌ها درباره شکایت استراماچونی سرمربی سابق ایتالیایی استقلال گفت: رقم شکایت او سنگین است و ما هم دفاعیات خودمان را در این‌باره فرستادیم و قرار شد نشستی داشته باشیم و توافق کنیم؛ او درخواست یک میلیون و ۸۰۰ هزار یورویی داشته است.

او همچنین درباره وضعیت شجاعیان و اضافه شدنش به لیست استقلال توضیح داد: امروز با آقای نبی صحبت کردم و نامه‌ای را هم برای آقای بهاروند ارسال کردیم؛ شجاعیان را به خاطر رباط صلیبی از لیست خارج کردیم اما آن زمان کرونا نبود اما الان او سالم است ولی نمی‌توانیم از او استفاده کنیم! این کار استعداد سوزی است چرا که شاید اگر شجاعیان اجازه بازی پیدا کند بتواند به تیم ملی دعوت شود.

سعادتمند در بخش پایانی صحبت های خود خبر از حفظ بازیکنان این تیم داد و گفت: امسال مثل سالهای گذشته اجازه نمی دهیم بازیکنان استقلال از این باشگاه جدا شوند؛ هواداران نگران نباشند چرا که ما شاکله اصلی تیم را حفظ خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید:
پیشکسوت استقلال: استقلال همین الان هم کهکشانی است
حلالی: پرسپولیس در آسیا به مشکل می خورد

تگ ها


استقلال تهران آندره آ استراماچونی احمد سعادتمند فوتبال ایران استقلال استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال