سیار: با شعار جوانگرایی برخی قهرمانان را نابود کردند

قهرمان دوی ۱۱۰ متر با مانع ایران گفت: در فدراسیون قبلی با شعار جوانگرایی، قهرمانان و سرمایه‌های فعلی را نابود کردند....

به گزارش مدال و به نقل از میزان، میلاد سیار در مورد شرایط تمرینی خودش اظهار داشت: پس از پایان رقابت‌های داخل سالن در بهمن سال گذشته، به دلیل شیوع ویروس کرونا اماکن ورزشی بسته شد و به همین خاطر نتوانستم تمرین کنم، هر چند در فروردین و اردیبهشت کمی وضعیت بهتر شد و این فرصت به من دست داد تا به شرایط بدنی مناسب برسم.

وی افزود: با توجه به وقفه‌هایی که این اواخر در روند تمرینی‌ام ایجاد شده سعی دارم تا پیش از مسابقات جایزه بزرگ نسبت به وضعیتم به شناخت بهتری برسم تا اگر مربی‌ام اجازه داد در این رقابت‌ها حاضر شوم. البته اگر شانس حضور در این مسابقات را پیدا نکنم با آمادگی بالا در لیگ حضور پیدا خواهم کرد.

ملی‌پوش دوومیدانی در خصوص تعویق المپیک گفت: به طور حتم هر ورزشکاری برای رسیدن به بهترین‌ها نیازمند حمایت استان و فدراسیون است، چرا که در مسیر قهرمانی باید ذغدغه‌های زیادی را پشت سر گذاشت، تمرین مستمر، استفاده از مکمل، حضور مربی و خیلی از نکات دیگر در نوع عملکرد تاثیرگذار خواهد بود. اگر بتوانم در وقفه یکساله‌ای که تا المپیک ۲۰۲۰ توکیو به وجود آمده شرایط مطلوب را داشته باشم و حمایت شوم، رسیدن به ورودی المپیک دور از دسترس نیست.

سیار تصریح کرد: البته حضور در المپیک نسبت به دوره‌های گذشته کیفی‌تر شده و دستیابی به حدنصاب‌ها سخت‌تر شده، اما با حمایت فدراسیون، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک می‌توان به همان تعداد ورودی و یا حتی بیشتر دست یافت و حتی به نتایج بهتری هم رسید. اگر حمایتی صورت نگیرد دوومیدانی ایران باید به همین دو سهمیه که توسط احسان حدادی و حسن تفتیان کسب شده، بسنده کند.

وی در پایان گفت: متاسفانه در فدراسیون قبلی با شعار جوانگرایی، قهرمانان و سرمایه‌های فعلی را نابود کردند. ارزش‌ها و زحمات ورزشکاران نادیده گرفته شد و هر بار از سوی قهرمانی خواسته‌ای مطرح شد با بیان اینکه "می‌خواهیم جوانگرایی کنیم و رکورد‌ها را بهبود ببخشیم" به آنها بی‌احترامی می‌شد. هیچ نتیجه‌ای هم از روند جوانگرایی ندیدیم. چطور جوانگرایی کردند که هیچگونه پشتوانه‌سازی نمی‌بینیم و بعد از ما دیگر قهرمانی نیست. . امیدوارم حداقل فدراسیون جدید برای یک سال و نیم آینده یعنی مدت زمان باقی مانده تا المپیک برنامه‌های خوبی داشته باشد و راه را برای ملی‌پوشان هموار کند.

بیشتر بخوانید:
نحوه برگزاری پلی‌آف لیگ برتر تنیس روی میز مشخص شد
یوسف‌نژاد: لژیونر که شدم فهمیدم چیزی از هندبال نمی‌دانم 

تگ ها


دو و میدانی منهای فوتبال دو و میدانی