عابدزاده: دست کسی که خاطراتم را دزدید قطع شود!

منزل گلر برجسته تیم ملی در سال‌های گذشته مورد دستبرد قرارگرفته است و بخشی از خاطرات او به سرقت رفته است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، امروز در خبرها شنیدیم که گویا منزل کاپیتان اسبق تیم ملی احمدرضا عابد زاد مورد سرقت قرارگرفته و بخش زیادی از اموال او همچنین بخش زیادی از خاطرات او دزدیده‌شده است.


وی ساعاتی پیش دریک گفتگوی رادیویی شرکت کرده و به برخی از سوالات پاسخ داده که در ادامه آن ر امی خوانید:


*آقای عابدزاده شنیده‌شده امروز که اتفاقاً به نام روز دروازه‌بان نام‌گذاری شده به خانه شما دستبرد زدند و حتی نشانه‌های افتخار شمارا هم مورد سرقت قرارگرفته است؟
عابدزاده: خوشبختانه الآن به مدت دو هفته است که من با کمک بچه‌های نیروی انتظامی و دوستان سپاه بخش اعظمی از خاطراتم را پس گرفتم اما هنوز هم تعداد زیادی از لباس‌هایم که از ۲۰ سالگی در تیم ملی آن‌ها را می‌پوشیدم و با هرکدام از لباس‌ها خاطره‌ای جداگانه داشتم، هنوز در اختیار ندارم و علاوه بر این خاطرات تیم ملی، خاطرات خانوادگی و خاطراتی که از پدر و مادر خدابیامرزم به‌جامانده بود از مجسمه‌هایی که پدر و مادر به من داده بودند همه آن‌ها را به سرقت رفته البته همونطورکه گفتم حدود ۵۰ درصد از آن‌ها را پس گرفتم. اما تا ۱۰ روز دیگر اگر اجازه بدهید من توضیح دیگری ندهم. اما اگر خاطرات من را پس ندهند من دوباره مجبورم با یک مصاحبه جدید و خیلی شدیدتر برخورد کنند و معتقدم درست باید با آن‌ها طوری رفتار شود که در کشورهای اروپایی و آمریکایی با سارقان برخورد می‌کنند.


*شنیده‌شده است که شما درجایی گفته بودید که باید دست این سارقان را قطع کنند این را تائید می‌کنید؟
عابدزاده: ببینید در کشورهای حال حاضر دنیا به این نتیجه رسیدند وقتی داخل خانه خود هستید باید گارد و حفاظ داشته باشید و اگر خدای‌نکرده کسی وارد خانه نوبت و همسر و بچه‌های شمارا اذیت کنند خب پس چه‌کاری می‌توان انجام داد. من هم خاطرات خودم را در چندین سال جمع کرده بودم همان‌طوری که من مردم را در ذهن خودم فراموش نکردم این خاطرات همیشه با من زندگی کرده‌اند و من دل‌بستگی زیادی به این خاطرات داشتم. من انتظار دارم از مسئولان نیروی انتظامی و تمام کسانی که در قوه قضاییه دستی بر آتش دارند برخورد شدیدی با این‌گونه افراد انجام بدهند که اگر انجام نشود چه اتفاقات بدتر از این ممکن است رخ دهد و به‌نوعی من معتقدم همه مردم زیر سؤال می‌روند.


گفته می‌شود دو تن از سارقان را دستگیر کردند که به قید وثیقه آزادشده‌اند آیا شما رضایت دادید؟
عابدزاده: خیر چنین چیزی صحت ندارد. الآن همه‌ی آن‌ها در زندان به سر می‌برند و تعدادشان ۵ نفر است. دو نفر دیگر هستند که الآن تحت تعقیب هستند. سه روز پیش در روز یکشنبه دو عدد لوستر را جلوی در مغازه کندند و فیلم آن موجود است من آن را به بچه‌های کلانتری و سپاه در سلمان شهر نشان دادم تنها یک نفر را گرفتند که من به آن‌ها گفتم یک نفر نیست بلکه سه نفر هستند دو عدد ماشین هم داشتند که با توجه به فیلم آن‌ها می‌توانند از این طریق سریع سارقان را پیدا کنند زمین دیگری هم که در کلاردشت مورد سرقت قرارگرفته بود که خوشبختانه ما بخشی از آن‌ها را گرفتیم ولی خیلی دیگر مانده است. متأسفانه سارقان چند وقتی در زندان می‌مانند و بعد از چند وقت به‌راحتی می‌توانند بیرون بیایند و این اصلاً قانون درستی نیست.


عابدزاده در ادامه گفت: کسی که اینجا آمده، خیلی راحت نرده ها را بریده و وارد خانه شده است. آقایان مسئول! اگر با این افراد برخورد نشود، این بلا سر شما هم می آید. دقیقا از یک اردیبهشت راههای کشور باز می‌شود و خیلی ها می خواهند به ویلای خود در شمال سر بزنند. اگر اینجا دزدی شده باشد، همه می گویند زندگی ما رفت. به خاطر کرونا راهها بسته بوده و خیلی ها نتوانستند این یکی، ۲ ماه بیایند. حالا وقتی می آیند، متوجه می شوند که در ویلا هر چه بوده، بردند. الان تکلیف این ها چیست؟ آقای دزد می رود زندان و بعد از یکی، ۲ ماه آزادش می کنند. بعد می گوید من بهترین کار را انجام دادم؛ چه شغل خوبی است! نهایتا ۲ ماه زندان می روم و بعد از آن هر چه می خواهم می برم و می فروشم. اینطور که نمی‌شود. این کسی که از ما دزدی کرده، ۱۲ تا پرونده دارد. فقط ۵ پرونده دزدی دارند. خب این چرا آزاد می‌شود؟


وی در ادامه افزود: دزدها غریبه بودند و کسی آشنا نبود. از بچه های نیروی انتظامی هم تشکر می کنم که شبانه روزی زحمت می کشند. باید خیلی بیشتر از این برخورد شود. من با یکی از مسئولان قضایی صحبت کردم و گفتم هر کسی یک بار یا ۲ بار اشتباه می کند. برای بار سوم باید انگشتش را قطع کنند! کسی که احساس ندارد و به این کارها عادت می کند، قابل کنترل نیست.

بیشتر بخوانید:
جهانبخش: آن پورشه‌ها را حتی ندادند بو کنیم!
بشار رسن شاگرد ژاوی می‌شود؟

تگ ها


احمدرضا عابدزاده فوتبال ایران پیشکسوت فوتبال پیشکسوت پیشکسوتان فوتبال