فلسفه ساری در یوونتوس؛ گورخرهای جهنده

مائوریسیو ساری سرمربی یوونتوس در كنفرانس خبری پیش از دیدار مقابل اینترمیلان درباره کریستیانو رونالدو و پائولو دیبالا حرف زد....

مائوریسیو ساری در آستانه دربی ایتالیا بین یوونتوس و اینتر که فردا ساعت 16:30برگزار می‌شود. حرف‌های جالبی از فلسفه‌اش برای فصل بعد زد.

« دیدار یووه - اینتر یك بازی عادی مثل سایر دیدارها نیست و همواره حساسیت‌های خاص خودش را داشته است اما این بار تقابل دو تیم تحت عنوان یك دیدار غیررسمی است. رویارویی این دو تیم در یك بازی دوستانه می‌تواند محكی بسیار خوب و مهیج برای هر دو تیم به حساب بیاید. سعی خواهیم كرد نمایشی همانند نیمه دوم دیدار مقابل تاتنهام ارائه بدهیم. در فوتبال امروز به بازی زیبا و تهاجمی امتیاز نمی‌دهند؛ باید برای پارامترهای دفاعی هم اهمیت قائل شد. به همین خاطر ما به تقویت كارهای دفاعی در این تورنمنت توجه ویژه‌ای خواهیم داشت. كاپيتان يوونتوس جورجو كيه‌ليني است؛ هرگاه او در زمين حضور نداشته باشد، آنگاه براي بازوبند بهترين تصميم را خواهيم گرفت.

از رونالدو به عنوان وینگر - مهاجم چپ در تركیب استفاده خواهم كرد؛ می‌دانم كه خود او هم در این قسمت از زمین تمركز بیشتری دارد و تمایل دارد در همین پست بازی كند. اما نكته حائز اهمیت در مورد بازیكنی مثل رونالدو، نه محل استقرار و پست بازی كه تفاوت و كیفیتی است كه با توانمندی‌های خارق‌العاده‌اش در زمین رقم می‌زند. من از نخستین دیدارهای تیم توقع و خواست زیادی ندارم. فراموش نكنید كه در این تورنمنت ما بسیار بیشتر از آنكه فرصت تمرین كردن داشته باشیم باید در مقابل حریفان‌مان بازی كنیم. فكر می‌كنم سطح مربیان ایتالیایی برای همه كاملاً آشكار است. سبك فوتبال ایتالیا یكی از مهم‌ترین جنبش‌های تاكتیكی و فنی در جهان فوتبال است. عمده شكاف و فاصله فوتبال ما با سایر كشورها از جمله رقابت‌های لیگ برتر انگلستان كه من تجربه حضور در آن را داشتم نه در تاكتیك، كه در میزان بهره‌مندی از مواهب اقتصادی و سبك آموزش فوتبال در رده‌های پایه است. آنچه دوست دارم در تمرینات شاهد آن باشم، ریتم بالای بازیكنان و توانایی بازتولید آن در هر جلسه است. دوست دارم تیمم به آن مرحله از بلوغ حركتی دست یابد كه در تمام لحظات قادر به حفظ ریتم باشد. آنقدر كه در صورت بر هم خوردن تعادل بتواند دوباره به ریتم سابق بازگردد. باور من این است كه یوونتوس به راحتی می‌تواند به این ریتم دست یابد. دیبالا به راحتی می‌تواند مهاجم شماره 9 یووه باشد اما ترجیح می‌دهم نقش و كاركردی متفاوت‌تر برای او در نظر بگیرم. او می‌تواند به عنوان هافبك هجومی پشت سر دو مهاجم قرار بگیرد. یوونتوس فصل بعد باید جهش زیادی در بخش هجومی داشته باشد.»

بیشتر بخوانید: 

جلسه مهم دیبالا با ساری؛ جدایی یا نقشی پررنگ‌تر

 

تگ ها


مائوریسیو ساری ساری کریستیانو رونالدو یوونتوس سری آ فوتبال