فیفا تایید کرد؛ ثبت بازیکنان جدید پیش از تمام شدن فصل

فیفا تایید کرد که برای کمک به باشگاه ها، پنجره نقل و انتقالات تابستانی پیش از پایان فصل به تعویق افتاده ۲۰-۲۰۱۹ باز خواهد شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، شیوع ویروس کرونا و تعویق رقابت های این فصل، ضربه بزرگی به باشگاه های فوتبال در سراسر دنیا وارد کرد و عدم قطعیت زیادی در مورد آینده به وجود آورد.

قرارداد بازیکنان زیادی در ماه ژوئن به پایان می رسد و به طور رسمی بدون باشگاه خواهند بود در حالی که هنوز سرنوشت این فصل بسیاری از لیگ ها مشخص نیست. یک مساله دیگر، در مورد پنجره نقل و انتقالات پیش رو است و مشخص نیست باشگاه ها می توانند از خریدهای جدیدشان، در دیدارهای باقی مانده فصل ۲۰-۲۰۱۹ استفاده کنند یا نه.

اکنون فیفا با انتشار بیانیه ای، تصمیماتش در مورد این شرایط را اعلام کرد و به باشگاه ها اجازه داد تا پیش از پایان این فصل، بازیکنان جدیدشان را ثبت کنند.

در بیانیه این سازمان آمده است:" به منظور برطرف کردن هر گونه نگرانی در مورد بازیکنان بدون باشگاه، بازیکنان اجازه دارند که حداکثر در لیست سه باشگاه ثبت شده باشند و مجاز هستند که در یک فصل برای سه باشگاه به میدان بروند.

برای دادن اولویت به باشگاه برای به پایان رساندن فصل ۲۰-۲۰۱۹ با فهرست اصلی شان، برای ایجاد انعطاف پذیری و اجازه دادن به فدراسیون ها برای برنامه ریزی درستِ تقویم فوتبالی شان، آن اتحادیه هایی که تقویم فصلی شان در دو سال است، مجاز هستند که "اولین دوره ثبت نام" برای فصل ۲۱-۲۰۲۰ را پیش از پایان فصل ۲۰-۲۰۱۹ آغاز کنند.

به منظور آسودگی خاطر مالی طرفینی که نزد فیفا پرونده دارند، هر شکایتی که بین ۱۰ ژوئن ۲۰۲۰ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ مطرح شود، نیاز به پرداخت هیچ مبلغ اولیه ای یا پرداخت رویه ای ندارد.

برای هر شکایتی که پیش از ۱۰ ژوئن مطرح شده و هنوز تصمیم گیری نشده، حداکثر مبلغ رویه ای که باید پرداخت شود، معادل همان مبلغ پرداخت شده اولیه است."

ریچارد مسترز، مدیر اجرایی لیگ برتر، پیش از این اعلام کرد که باشگاه های این لیگ اجازه ندارند که پیش از ۲۵ جولای بازیکن جدید به خدمت بگیرند؛ زمانی که فصل جاری به پایان می رسد. سایر لیگ های برتر اروپایی هم برنامه مشابهی دارند.

بیشتر بخوانید:
کاریوس: نصف باشگاه‌های لیگ برتر دنیا من بودند
آغاز مذاکرات نیوکاسل برای جذب ستاره بارسا 

تگ ها


فیفا جانی اینفانتینو فوتبال جهان فوتبال