قهرمان کشتی جهان: وقت کافی برای دفن قربانیان کرونا را هم نداشتیم!

قهرمان کشتی آزاد جهان گفت: در روستاهای اطراف ما وضعیت به حدی وحشتناک بود که در برخی موارد، وقت برای دفن مردگان هم نداشتند....

به گزارش مدال و به نقل از فدراسیون کشتی، گادجی مراد رشیداف قهرمان وزن ۶۵ کیلوگرم کشتی آزاد جهان از روسیه با بیان این مطلب افزود: در حال حاضر در قرنطینه هستیم اما یک باغ بزرگ در روستا داریم که بسیاری از محصولات در آنجا رشد می کند و مشغول به کار باغبانی هستم.

قهرمان روس کشتی جهان ادامه داد: یک نوبت صبح تمرین می کنم و بعد به کار باغبانی مشغول می شوم و یک نوبت نیز عصر با برادرم شامیل به صورت مشترک تمرین می کنم.

وی در مورد اینکه همزمان با تمرین انجام کار باغبانی وی را خسته نمی کند گفت: من احساس خوبی دارم و می توانم وزن خود را حفظ کنم.

رشیداف در مورد بیماری چندی قبلش تصریح کرد: نمی دانم چه اتفاقی افتاد تمام خانواده ما مریض بودند، البته من روحیه خوبی داشتم اما احساس ضعف می کردم. هیچ یک از ما بستری نشدیم و فقط از داروهای سنتی که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند استفاده کردیم. البته در روستاهای اطراف ما وضعیت وحشتناک بود و در برخی موارد وقت برای دفن مردگان هم نداشتند.

وی در مورد شرایط تمرین در قرنطینه اظهار داشت: سعی کردم قرنطینه را رعایت کنم و بعضی اوقات با برادرم تمرین می کنم اما این تمرینات به هیچ وجه جایگزین تمرین های معمول و حضور در سالن ها نیست.

رشیداف در مورد تعویق بازی های المپیک گفت: از چهار سال پیش آرزوی رسیدن به المپیک را داشتم. تعویق المپیک خوب نبود اما چه باید کرد. انگیزه ام را از دست نداده ام و برای انجام هرکاری آماده ام.

دارنده مدال های نقره جهان در مورد اینکه چه رقیبانی را در المپیک پیش رو خواهد داشت و در نهایت چه کسانی شانس بیشتری برای کسب مدال را دارند، تصریح کرد: تاکوتو اتوگورو از ژاپن و حاجی علی اف از جمهوری آذربایجان از رقیبان اصلی من و از شانس های اصلی کسب مدال در المپیک هستند. اوتوگورو از نظر فنی خوب است، او کشتی گیری چابک و تاکتیکی است و به صورت ماهرانه ای در ضدحمله ها عمل می کند.

وی ادامه داد: باجرانگ هندی نیز یک مبارز قوی است ولی او یک حریف مناسب برای من است و فکر نمی کنم در رقابت با وی مشکلات زیادی داشته باشم.

رشیداف در پایان در مورد اینکه چه زمانی اردوهای تیم کشتی آزاد روسیه آغاز می شود گفت: آن ها به ما گفتند که در این ماه اردوها آغاز می شود اما اکنون در مورد ماه آینده صحبت می کنند. ظاهرا هنوز تصمیمی در این مورد نگرفته اند چرا که در غیر اینصورت حتما به اطلاع کشتی گیران می رساندند.

 

بیشتر بخوانید:
کارشناس والیبال: حضور برخی افراد در هیات رئیسه والیبال تاسف‌آور است
مخالفت آمریکا با تصمیم اتحادیه جهانی کشتی 

تگ ها


کشتی آزاد ویروس کرونا منهای فوتبال کشتی کشتی