مسی تایید کرد: کاهش ۷۰درصدی دستمزد بازیکنان بارسا

لیونل مسی تایید کرد که او و هم‌تیمی‌هایش در بارسلونا برای کمک به باشگاه در بحران ناشی از ویروس کرونا تا ۷۰ درصد از دستمزدهای خود را دریافت نخواهند کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه،  لیونل مسی، ستاره بزرگ باشگاه بارسلونا اعلام کرد او و هم‌تیمی‌هایش در این تیم برای کمک به باشگاه در مواجهه با بحران مالی ناشی از شیوع ویروس کرونا تا هفتاد درصد از دستمزد خود را دریافت نخواهند کرد.

لالیگا در حال حاضر تا روز ۲۲ اردیبهشت تعلیق شده و با شرایط فعلی بعید به نظر می‌رسد که بعد از این تاریخ هم آغاز به کار  کند. این شرایط باشگاه‌های اسپانیایی را به شدت تحت فشار قرار داده و بحران مالی ناشی از تعطیلی مسابقات حتی غول‌های بزرگی مثل رئال مادرید و بارسلونا را هم تحت تاثیر قرار داده است. بارسلونا اخیرا اعلام کرده بود در این مدت تعلیق رقابتها تهمیداتی برای کاهش از هزینه‌های خود در دستور کار قرار داده است.

حالا مسی با انتشار پستی در حساب اینستاگرام خود به زبان اسپانیایی تایید کرد که او و هم‌تیمی‌هایش موافقت کرده‌اند برای کمک به باشگاه از بخش عمده‌ای از دستمزد خود صرفنظر کنند تا پرسنل و کارکنان غیر ورزشی باشگاه امنیت شغلی داشته و نگران از دست دادن شغل‌های خود نشوند.

در پست اینستاگرامی مسی چنین آمده:" ما کاملا متوجهیم که در شرایطی استثنایی به  سر می‌بریم و ما هر وقت که باشگاه نیاز داشته اولین کسانی بوده‌ایم که به این درخواست پاسخ داده‌ایم".

مسی همچنین اشاره کرد که علاوه بر کاهش هفتاد درصدی دستمزدها، بازیکنان بارسا به کارکنان غیرورزشی این باشگاه کمک‌های دیگری هم خواهند کرد تا آنها بتوانند حقوق ماهانه خود را به صورت کامل و بدون کاهش دریافت کنند.

دیگر  بازیکنان بارسلونا از جمله لوئیس سوارز هم با انتشار بیانیه‌های مشابه نشان دادند که از این بابت بین بازیکنان بلوگرانا هماهنگی و همدلی وجود دارد.

بیشتر بخوانید:

اولین مصاحبه تلویزیونی مسی: تا ابد در بارسا می‌مانم

مسی نه تنها از رونالدو بلکه از مارادونا هم بزرگتر است

 

 

تگ ها


لیونل مسی فوتبال جهان بارسلونا فوتبال