مسی یا رونالدو؟ اسطوره‌های فوتبال چه می‌گویند؟

پله چند روز پیش اعلام کرد رونالدو را بهتر از مسی می‌داند اما در دعوای همیشگی بر سر این دو ابرستاره، نظر دیگر اسطوره‌های دنیای فوتبال چه بوده است؟...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، دنیای فوتبال سالها است که دو ابرستاره دارد؛ لیونل مسی و کریستیانو رونالدو. دو ستاره بزرگی که در سالهای اخیر بحث و جدل درباره اینکه کدام‌یک از آنها فوتبالیست بهتری است و می‌تواند عنوان بهترین فوتبالیست زنده دنیا را تصاحب کند میان فوتبالدوستان و بزرگان فوتبال برقرار بوده است.

این هفته پله، اسطوره فوتبال برزیل وارد این جدال شد و با اعلام اینکه کریستیانو رونالدو را فوتبالیست بهتری نسبت به مسی می‌داند بار دیگر جدال همیشگی مسی- رونالدو را زنده کرد. پله در این باره گفت:" امروز بهترین فوتبالیست دنیا کریستیانو رونالدو است. رونالدو از دید من بهترین است چون کم فراز و نشیب‌تر است. البته نمی‌توان مسی را فراموش کرد ولی مسی مهاجم نیست".  اما دیگر اسطوره‌های بزرگ و نام‌آشنای دنیای فوتبال تا کنون درباره این دو ابرستاره و مقایسه آنها چه گفته‌اند؟

دیگو مارادونا : مسی

نظر مارادونا در این باره به خصوص حالا که جرقه بحث و جدل بار دیگر با حرفهای پله روشن شده می‌تواند بسیار جذاب باشد چرا که تا پیش از شروع دوران مسی- رونالدو، بحث مشابهی بین هواداران پله و مارادونا درجریان بود که کدامیک از آنها بهترین فوتبالیست تاریخ بوده است؟

مارادونا هموطنش مسی را بهتر از رونالدو می‌داند و در این باره گفته است:" یادم نمی‌آید یک بار هم مسی را دیده باشم که بد بازی کند. من مسی را به کریستیانو رونالدو ترجیح می‌دهد ولی بگویم که رونالدو هم یک جانور واقعی است. تاریخ فوتبال مسی را به یاد خواهد داشت".

پل اسکولز: مسی

پل اسکولز با اینکه در منچستریونایتد همبازی کریستیانو رونالدو بوده و درخشش او را از نزدیک تجربه کرده اما وفاداری به باشگاهش را کنار گذاشته و از بین این دو ابرستاره، غول آرژانتینی را انتخاب کرده است.

پل اسکولز در این باره گفته:" مسی بهترین است ولی رونالدو هم درخشان است. رونالدو استثنایی بازی می‌کند و سرعت و قدرتش فوق‌العاده است. رونالدو گل می‌زند و ضربه‌های ایستگاهی‌اش عالی است ولی به عنوان یک فوتبالیست‌تمام‌عیار، مسی نفر اول است. او واقعا کامل است".

دیوید بکام: مسی

با اینکه رونالدو در انتقال از منچستریونایتد به رئال مادرید و تبدیل شدن به یکی از اسطوره‌های دنیای فوتبال، مسیر دیوید بکام را دنبال کرده بود ولی بکام وقتی می‌خواهد بین او و لیونل مسی یک نفر را به عنوان بهترین فوتبالیست دنیا انتخاب کند، مسی را برمی‌گزیند.

بکام در این باره گفته است:" مسی و رونالدو از نظر استعداد و توانایی تکنیکی شباهت‌هایی دارند و اینکه هر دوی آنها در یک دوره بازی می‌کنند برای دنیای فوتبال اتفاق بی‌نظیری است. ولی مسی واقعا بهترین فوتبالیست دنیا است. مسی در کلاس خود منحصربفرد است و امکان ندارد کسی مثل او پیدا بشود".

سر الکس فرگوسن: رونالدو

نقش سر الکس فرگوسن در پرورش رونالدوی جوان در منچستریونایتد و تبدیل کردن او به یکی از ستاره‌های درخشان دنیای فوتبال بر کسی پوشیده نیست. آقای مربی وقتی پای مقایسه بین او و مسی می‌رسد هم از شاگرد خود دفاع کرده و او را بهترین بازیکن دنیا می‌داند.

سرالکس در این باره گفته:" حرف من را  اشتباه متوجه نشوید، مسی هم بازیکن بی‌نظیری است و وقتی توپ را کنترل می‌کند مثل این است که دمباپی به  پایش دارد ولی به نظر من تفاوت اینجا است که مسی بازیکن بارسلونا است ولی رونالدو می‌تواند برای ضعیف‌ترین تیم هم بازی کرده و باز هت‌تریک کند. رونالدو می‌خواست که بهترین بازیکن دنیا باشد".

زیدان: رونالدو

درخشش زین‌الدین زیدان به عنوان سرمربی رئال مادرید و کسب سه قهرمانی پیاپی در لیگ قهرمانان با این تیم بدون شک در عدم حضور کریستیانو رونالدو در این تیم غیرممکن بود. به همین خاطر است که زیدان، کریستیانو را فوتبالیست بهتری نسبت به مسی می‌داند.

زیدان در این باره گفته:" کریستیانو بهترین است. مسی رقیب او است و کسی نیست که دوست نداشته باشد رقابت آنها را تماشا کند. ولی رونالدو استثنایی است. کلمه‌ای وجود ندارد که بتواند در توصیف او حق مطلب را ادا کند. با اینکه من هم دوران فوتبالی عالی‌ای داشتم ولی او از من به مراتب بهتر است. او بهترین بازیکن تاریخ است".

کیلیان امباپه: رونالدو

کیلیان امباپه پدیده ۲۰ساله فرانسوی که در سالهای اخیر خود را به عنوان یکی از آینده‌دارترین ستاره‌های دنیای فوتبال مطرح کرده و در این مدت کوتاه توانسته نامش را به عنوان یکی از کاندیداهای توپ طلا در سالهای آتی جا بیندازد، کریستیانو رونالدو را برنده رقابت با لیونل مسی‌ می‌داند.

امباپه در این باره گفته:" من در جدال مسی و رونالدو یک سال مسی را به عنوان بهترین بازیکن انتخاب می‌کنم و سال بعد رونالدو را. ولی باید اعتراف کنم که رونالدو را خیلی بیشتر انتخاب می‌کنم. من وقتی جوانتر بودم عاشق رونالدو بودم".

زلاتان ابراهیموویچ: مسی

زلاتان ابراهیموویچ ستاره بزرگ سوئدی فوتبال دنیا که در دوران فوتبالی ۲۱ساله خود افتخارات بسیاری بدست آورده و یکی از بزرگترین فوتبالیست‌های سالهای اخیر به حساب می‌آید در دعوای بین رونالدو و مسی، اعجوبه آرژانتینی را برنده دانسته و معتقد است او نسبت به کریستیانو فوتبالیست بهتری است.

زلاتان در این باره گفته:" مسی به نظر من منحصربفرد است. کارهای او آنقدر بی‌نظیر است که بعید می‌دانم دیگر هیچوقت فوتبالیستی پیدا شود که بتواند کارهای او را تکرار کند. البته وضعیت رونالدو فرق می‌کند. او نتیجه تلاش و پشتکار و تمرینهای سخت است و طبیعی به اینجا نرسیده".

بیشتر بخوانید:

رونالدو بهترین بازیکن جهان است، من بهترین بازیکن تاریخ!

مسی دلیلی برای ترک بارسلونا ندارد

 

 

تگ ها


کریستیانو رونالدو لیونل مسی فوتبال جهان یوونتوس بارسلونا