منچستریونایتد – تاتنهام؛ مورینیو، آخرین خون!

بازگشت مورینیو به ورزشگاه اولدترافورد و هوادارانی که او را نخواستند، جذاب‌ترین سکانس دیدار حساس امشب بین منچستریونایتد و تاتنهام است....

شرایط منچستریونایتد اصلا خوب نیست؛ اوضاع حتی از زمان حضور مورینیو در این تیم بدتر است و سولسشر نتوانسته شیاطین را به روزهای خوبش نزدیک کند. دونتیجه ضعیف دیگر مقابل شفیلدیونایتد و آستون‌ویلا باعث شده که سولسشر روی لبه تیغ اخراج قرار بگیرد. هرچند سولسشر در هفته‌های گذشته با مصدومیت بازیکنان کلیدی یونایتد مانند مک‌تومینی، پوگبا و ماتیچ روبه‌رو بوده و امشب در حالی باید روبه‌روی مورینیو قرار بگیرد که آنتونی مارسیال در آخرین تمرین تیم دچار آسیب‌دیدگی ماهیچه شده و به دیدار امشب نخواهد رسید. دریگری ذهنی بعدی سولسشر هم بازی کردن لوک شاو یا ویلیامز است؛ لوک شاوی باتجربه سابقه پررنگ‌تری دارد، اما ویلیامز 19ساله آمار بهتری از مدافع اسکاتلندی دارد. ترکیب هر چه که باشد، سولسشر باید فکری برای برد تیمش کند. آنها روی رتبه دهم جدول ایستاده‌اند و همسایه بارنلی و بورنموث هستند و شکست احتمالی در دیدار امشب می‌تواند سولسشر را تبدیل به سومین سرمربی اخراجی بعد از اونای امری و مورینیو در تاپ‌سیکس کند.

اوضاع در جبهه تاتنهام اما رنگ‌وبوی متفاوتی دارد. لندنی‌ها بعد از ورود مورینیو موفق شده‌اند هر سه دیدارشان را ببرند، هرچند آمار گل‌های خورده تاتنهام به شدت نگران‌کننده است. مورینیو امشب روبه‌روی تیمی قرار می‌گیرد که شاکله اصلی‌اش را خودش چیده و به تمام زیروبمش آشناست. مورینیو در مصاحبه‌های چند روز گذشته‌اش از عادی بودن این مسابقه حرف زده و گفته حس خاصی برای دیدن دوباره اولدترافورد ندارد. اما کافی است روحیات او را بشناسید و بدانید تنگیزه انتقام در ژن‌های مورینیو چقدر قدرتمند هستند.

***

 ۳۴ برد برای منچستریونایتد، ۹ برد برای تاتنهام و ۱۱ تساوی در ۵۴ جدال لیگ برتری دو تیم ثبت شده است.

تاتنهام بیش از هر تیم دیگری در لیگ برتر از منچستریونایتد شکست خورده که ۳۴ باخت بوده.

بعد از اینکه منچستریونایتد در فوریه گذشته ۳ کلین‌شیت متوالی داشت، در ۲۵ بازی اخیر فقط در ۲ بازی موفق شده کلین‌شیت کند.

***

منچستریونایتد: دخه‌آ، وان‌بیساکا، لیندلوف، مگوایر، شاو، مک‌تامینی، فرد، جیمز، لینگارد، راشفورد، مارسیال

تاتنهام: گازانیگا، اوریه، آلدرویرلد، ورتونگن، رُز، دایر، اندومبله، لوکاس مورا، دله‌آلی، سون، کین

 

بیشتر بخوانید:

مورینیو: منچستریونایتد دفتر تجارب من است

تگ ها


تاتنهام منچستر یونایتد منچستر یونایتد-تاتنهام لیگ برتر فوتبال