نامه مهم اتحادیه جهانی کشتی به فدراسیون‌ها

رئیس اتحادیه جهانی کشتی در نامه‌ای به فدراسیون‌های ملی، پرسش‌هایی را در مورد برگزاری مسابقات، به منظور تدوین تقویم سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ مطرح کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی به منظور تدوین تقویم جدید سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ سئوال هایی را از فدراسیون های ملی داشته و فدراسیون های ملی می بایست در پرسشنامه ای که در هفته آینده برای آن ها ارسال می شود پاسخگوی این سئوال ها باشند و پیشنهادات خود را نیز مطرح کنند، تا این اتحادیه در تاریخ ۲۶ خردادماه سال جاری از طریق ویدیو کنفرانس با فدراسیون های ملی این پیشنهادات را نهایی کند.نکات مطرح شده به شرح زیر است:

- انتشار ویروس کرونا کلیه فعالیت های ورزشی را به حالت تعلیق درآورده و ما می خواهیم بلافاصله پس از عادی شدن شرایط مسابقات را برگزار کنیم.

- توصیه ها و راه حل های فدراسیون های ملی به کمیسیون فنی می تواند منشأ کلیه تصمیمات کمیته اجرایی و هیأت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی باشد.

- روسای شوراهای قاره ای حداکثر اطلاعات راجع به اوضاع کلی در قاره های مربوطه را به اتحادیه جهانی ارسال کنند.

-  پروسه آماده سازی و تمرینات کشتی گیران را باید درنظر بگیریم تا آن ها وقت کافی برای آماده شدن داشته باشند. این موضوع به هنگام ارائه تقویم پیشنهادی سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ مدنظر قرار خوهد گرفت.

- مشکلات سفرها باید در نظر گرفته شود و در مورد روند صدور ویزا باید فکر کنیم. این موضوع می تواند بسته به وضعیت سلامتی و شرایط برخی از کشورها یک مسئله بزرگ باشد.

- کمیسیون فنی باید ببیند به منظور کاهش هزینه های فدراسیون های ملی و وضعیت مالی پیش آمده برای آن ها به دلیل انتشار ویروس کرونا و همچنین زمان بندی جدید بازی های المپیک آیا لازم است تا رویدادهای مهم در سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ را کاهش دهیم.

- دستورالعمل شرایط بهداشتی در طول مسابقات توسط کمیسیون پزشکی ما تعیین می شود، کمیسیونی که با کمیسیون پزشکی کمیته بین المللی المپیک و سازمان جهانی بهداشت همکاری دارد.

تقویم پیشنهادی ۲۰۲۰:


- کمیته اجرایی تصمیم گرفت که مسابقات قاره ای برای ماه های خرداد و تیر را به تعویق بیندازد و برخی از کشورهای میزبان نیز با توجه به وضع قوانین دولتی در مورد پیشگیری از ویروس کرونا ناچار به لغو این مسابقات شدند. همزمان ابراز تمایل برخی از فدراسیون ها که مایل به میزبانی و جایگزینی این قبیل مسابقات بودند را دریافت کردیم.

- باید طوری برنامه ریزی کنیم که وضعیت فعلی مرتبط با ویروس کرونا به برخی از قاره ها اجازه خواهد داد تا مسابقات قهرمانی خود را کمی دیرتر ولی در سال جاری برگزار کنند.

- برگزاری مسابقات جهانی در ماه های آینده دشوار به نظر می آید هرچند برگزای آن در پایان سال محتمل تر خواهد بود.

- با دو فدراسیون ملی که علاقمندی جدی خود را برای برگزاری مسابقات قهرمانی جهان در سال جاری اعلام کردند صحبت کردم اما به نظر شما در این مورد احتیاج دارم.

- مسابقات رده سنی بزرگسال در سال جاری، به جز برخی مسابقات بین المللی و مسابقات کشوری، به طور کامل به پایان رسیده است.

- قطعا در ماه های آینده مسائل بسیاری در رابطه با سفرها بوجود خواهد آمد. به عنوان مثال ، شرکت هواپیمایی ترکیه فعالیت های خود را قبل از پایان ماه ژوئن (۱۰ تیر) مجدداً آغاز نمی کند. علاوه بر این، قیمت بلیت ها مطمئناً بسیار بالا خواهد بود. بنابراین شانس برگزاری یک رویداد قاره ای به مراتب بیشتر از رویدادهای جهانی خواهد بود.

- پیشنهاد می شود که در اواخر آگوست – اوایل ماه سپتامبر (حدود شهریورماه ۹۹) مسابقات قهرمانی نوجوانان قاره ای و در اواخر ماه سپتامبر- آغاز ماه اکتبر (حدود مهرماه ۹۹) ، مسابقات قهرمانی جوانان قاره ای برگزار شود. این زمانبندی پیشنهاد شده تا کشتی گیران قبل از شروع مجدد مدارس بتوانند در رقابت ها شرکت کنند، اما کماکان از همه پیشنهادات دیگر نیز استقبال می شود.

- بسیار واضح است که این تغییرات روی برگزارکنندگان نیز تأثیر می گذارد و ما باید با هر یک از میزبان ها تماس بگیریم تا ببینیم آیا هنوز هم می توانند در تاریخ های جدید میزبان رویدادشان باشند.

- ما به اطلاعات و نظرهای شما نیاز داریم تا بدانیم که آیا این طرح به اندازه کافی کارایی دارد یا خیر؟ ما منتظر تحلیل شما در مورد این موضوع هستیم.

- مسابقات جهانی کشتی ساحلی نیز تحت تأثیر قرار می گیرد. کارگروه کشتی ساحلی پیشنهاد کرده که تعداد رویدادها را کاهش دهد (از ۴ به ۲ یا ۱) اما آنها می خواهند حداقل یک رویداد داشته باشند تا به فدراسیون های ملی نشان دهند که فعالیتشان متوقف نشده است.

- اگر بخواهم بطور خلاصه عنوان کنم ، ما به مشاوره و نظرات شما در مورد چگونگی برنامه ریزی تقویم ۲۰۲۰ خود نیاز داریم.

مسابقات قهرمانی قاره ای و احتمالات برگزاری مسابقات قهرمانی بزرگسالان جهان:

مسابقات گزینشی المپیک:


- همانطور که می دانید بازی های المپیک، تابستان آینده در توکیو برگزار خواهد شد. اگرچه هنوز تاریخ های مشخصی برای کشتی تأیید نشده است، اما احتمالاً باید برای بازه زمانی اول تا هفتم اوت ۲۰۲۱ برنامه ریزی کرد.

- کمیته اجرایی مصوب کرده تا به ورزشکارانی که در سال ۲۰۲۱  هجده ساله خواهند بود (متولدین ۲۰۰۳)، در صورت واجد شرایط بودن اجازه حضور در مسابقات انتخابی و بازی ها را بدهد. بنابراین باید سیستم تایید صلاحیت را نیز برای تطابق با این تاریخ های جدید ویرایش نماییم.

- پیش از هر چیز می خواهم به شما یادآوری کنم که تمام سهمیه های به دست آمده در نور سلطان (مسابقات جهانی سال ۲۰۱۹) و در اتاوا (گزینشی پان-آمریکا) کماکان برای کمیته های ملی المپیک مربوطه معتبر باقی خواهند بود.

- امتیازات رتبه بندی برای تعیین سیدبندی ورزشکاران در المپیک مسابقات زیر بود:


- مسابقات قهرمانی جهان سال ۲۰۱۹
- دور اول مسابقات رنکینگ در ایتالیا
- مسابقات قهرمانی قاره ای سال ۲۰۲۰
- دور دوم مسابقات رنکینگ در لهستان

- بنابراین منطقی خواهد بود که امتیازات رویدادهای برگزار شده را حفظ کنیم. (بدین معنی که ورزشکاران گزینش شده، کماکان گزینش شده محسوب می شوند). از این رو ملاک محاسبه امتیازات کماکان برنامه ذکر شده فوق است با این تفاوت که دور دوم مسابقات رنکینگ در ژوئن ۲۰۲۱ (از ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ به بعد) برگزار می شود.

- سه کشور چین، کره شمالی و ترکمنستان نتوانستند در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۰ حضور پیدا کنند. اگر تصمیم بر برگزاری مسابقات قهرمانی قاره ای سال ۲۰۲۱ دارید، ما به شما پیشنهاد می کنیم که در مسابقات بزرگسالان آسیا در سال ۲۰۲۱ امتیازات ورزشکاران این ۳ کشور را برای سیدبندی المپیک در نظر بگیریم. اگر چنانچه مسابقات قهرمانی قاره ای ۲۰۲۱ را برگزار نکنیم ، باید راه حل دیگری برای این سه کشور بیابیم.

- یادآوری می کنم که الزام مربوط به شرکت در مسابقات بزرگسالان قاره ای برای امکان حضور در مسابقات گزینشی به قوت خود باقی است، اما ما تنها نفرات شرکت کننده هر کشور در مسابقات قهرمانی قاره ای ۲۰۲۰ را مدنظر قرار خواهیم داد. ما تعداد ورزشکاران هر کشور در مسابقات قهرمانی قاره ای سال ۲۰۲۰ را درنظر گرفته ایم چرا که در آن زمان (ثبت نام مسابقات قهرمانی آسیا) همه فدراسیون ها تلاش کردند تا تعداد ورزشکاران خود را براساس تعدادی که قرار بود در مسابقات گزینشی قاره ای شرکت کنند، ثبت نمایند.

مسابقات قاره ای بزرگسالان ۲۰۲۱:


- به منظور کمک به آنالیز شما، یک فرم اکسل در رابطه با تقویم ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ با وضعیت و تاریخ های فعلی، پیوست شده است.

- علاوه بر این، بسته به پیشنهاد شما، باید ببینیم که لازم است مسابقات قاره ای بزرگسالان ۲۰۲۱ را برگزار نماییم یا خیر. بسیاری از فدراسیون ها ممکن است سال آینده مشکلات مالی داشته باشند ، بنابراین ما باید تقویم خود را با بودجه آنها تطبیق دهیم.

- بدین ترتیب، حتی اگر پیشنهاد کمیسیون، برگزاری مسابقات قاره ای بزرگسالان در سال ۲۰۲۱ باشد، ما مجبور نیستیم که این مسابقات را قبل از مسابقات گزینشی برگزار نماییم.

- از آنجایی که شما بهترین افرادی هستید که می دانید آمادگی و یا تمرین چگونه انجام می شود ، ما قطعاً به توصیه شما در مورد آن موضوع مهم احتیاج داریم.

- اگر شما فکر می کنید که مسابقات قاره ای بزرگسالان در سال ۲۰۲۱ باید پیش از مسابقات گزینشی برگزار شود (به منظور آمادگی کشتی گیران و ...)، بنابراین ما باید کل تقویم را دوباره و مانند تقویم سال ۲۰۲۰ تنظیم کنیم.مسابقات جهانی بزرگسالان، جوانان و نوجوانان در سال ۲۰۲۱- جام جهانی ۲۰۲۰ – مسابقات دارای رنکینگ ۲۰۲۱:

- در مورد مسابقات جهانی بزرگسالان ۲۰۲۱، باید بدانید که این مسابقات، مهمترین مسابقه ما بوده و در اوج رویدادهای ما قرار دارد و ما قطعا باید آن را حفظ کنیم. علاوه بر این، این وضعیت استثنایی، مطمئنا باعث می شود کشتی گیران المپیکی در این مسابقات شرکت نمایند تا سعی کنند در حرفه ورزشی خود، در این دو رویداد که بزرگترین رویدادها به حساب می آیند، قهرمان شوند.

- پس از بحث و گفت و گو با کمیته برگزار کننده نروژ ، کمیته اجرایی اتحادیه جهانی کشتی تصمیم گرفت که برگزاری این رویداد را در اسلو-نروژ و در اکتبر ۲۰۲۱، حفظ نماید.

- از آنجایی که تعداد مسابقات در سال ۲۰۲۰ کم است، ما به منظور تشویق فدراسیون های ملی و کشتی گیران برای شرکت در مسابقات اسلو، جوایز نقدی امسال را حفظ و به جوایز سال آینده اضافه می کنیم.

- خارج از رویدادهای انتخابی، در سال ۲۰۲۱، به نظر می رسد که مسابقات قاره ای نوجوانان و جوانان به خوبی برنامه ریزی شده اند، اما برای اینکه زمان کافی بین مسابقات جهانی نوجوانان و جوانان داشته باشیم، ما مجبوریم مسابقات جهانی نوجوانان (همان تاریخ نسبت به بازیهای المپیک)  و همچنین مسابقات جهانی جوانان را به تعویق بیندازیم .


- قرار بود فرمت جدید جام جهانی را در سال ۲۰۲۱ شروع کنیم. از شما درخواست  دارم تا به ما اطلاع دهید که آیا برگزاری این مسابقات را در سال ۲۰۲۱ (پایان سال – تاریخ دقیق را در تقویم اتحادیه ملاحظه فرمایید) حفظ کنیم و یا مجبوریم که این مسابقات را تا سال ۲۰۲۲ به تعویق بیندازیم.

- در مورد مسابقات دارای رنکینگ، قرار بود که در سال ۲۰۲۱ فرمت رسمی خود را در رابطه با برگزاری این مسابقات شروع کنیم (۴ مسابقه دارای رنکینگ که دو مسابقه در اروپا، ۱ مسابقه در آمریکا و ۱ مسابقه در آسیا). از شما درخواست دارم که نظر خود را در مورد این موضوع به بنده ارائه دهید. با توجه به اینکه می دانیم تقویم ۲۰۲۱ فشرده خواهد بود، برگزاری این ۴ رویداد را حفظ کنیم و یا اینکه برگزاری ۴ رویداد دارای رنکینگ در هر سال را از سال ۲۰۲۲ آغاز نماییم؟

- چنانچه تصمیم بگیریم که ۴ رویداد دارای رنکینگ را در سال ۲۰۲۱ برگزار نماییم، باید بطور واضح و روشن به فدراسیون های ملی توضیح دهیم که فقط یکی از این رویدادها در سیدبندی بازی های المپیک استفاده خواهد شد و ۳ رویداد دیگر فقط در رنکینگ سالیانه استفاده خواهد شد.

خلاصه سوالاتی که باید به آنها پاسخ داده شود و ما در مورد آنها منتظر نظرات و تحلیل های شما هستیم:


- آیا مسابقات آسیایی بزرگسالان را برگزار کنیم؟
- اگر بله ، آیا این مسابقات را قبل از مسابقات گزینشی، برگزار کنیم یا همانطور که هستند برنامه ریزی کنیم؟
- آیا همه ما در مورد اینکه مسابقات دارای رنکینگ در سیدبندی بازیهای المپیک در نظر گرفته شوند، موافق هستیم؟
-   اگر مسابقات قاره ای بزرگسالان برگزار شود، آیا موافق هستیدکه امتیازات این مسابقه در سال ۲۰۲۱ برای کشورهای کره شمالی، چین و ترکمنستان در نظر گرفته شود؟
- آیا موافق هستید که مسابقات جهانی بزرگسالان ۲۰۲۱ در ماه اکتبر ۲۰۲۱ (۹ مهر الی ۹ آبان ۱۴۰۰) برگزار شود؟
- جام جهانی ۲۰۲۱ را برگزار کنیم یا خیر؟
- در سال ۲۰۲۱ ، یک مسابقه دارای رنکینگ برگزار کنیم یا ۴ مسابقه ؟

- به منظور تسهیل کار شما و تصمیماتی که به کمیته اجرایی پیشنهاد می شود، تا هفته آینده، پرسشنامه ای را برای کلیه فدراسیون های ملی کشتی ارسال خواهیم کرد. پس از آنکه پاسخ آنها را گرفتیم، بر اساس پاسخ های فدراسیون های ملی کشتی، همه آنها را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت و انتظار می رود که نظرات بیشتری از شما داشته باشیم.

به منظور نهایی کردن کلیه پیشنهادات ارائه شده به کمیته اجرایی و هیئت رئیسه، ویدئو کنفرانسی در تاریخ ۲۶ خرداد ۱۳۹۹  (ساعت ۲ بعدازظهر به وقت سوییس) برگزار خواهد شد.

همکاران گرامی، از اینکه برای این موضوعات بسیار مهم وقت می‌گذارید، کمال تشکر را دارم. همچنین این موضوعات را برای کلیه اعضای هیئت رئیسه ارسال خواهم کرد تا آنها را هم از اهمیت این موضوعات و فعالیتی که شما انجام می دهید، مطلع سازم.

نناد لالوویچ
رئیس اتحادیه جهانی کشتی

بیشتر بخوانید:
پراش: همه فکر می‌کنند شرایط ایده‌آل است
سرمربی کشتی زنان روسیه براثر کرونا درگذشت

تگ ها


کشتی آزاد فرنگی منهای فوتبال نناد لالوویچ کشتی