نعمتی: منتظر بازگشت برانکو هستیم

سیامک نعمتی هافبک باشگاه پرسپولیس در مورد شرایط این تیم صحبت کرد...

هافبک تیم پرسپولیس گفت: هنوز کارمان تمام نشده و برانکو هم قول داد که قهرمان آسیا شویم، پس هنوز کارمان تمام نشده است.
به گزارش مدال، سیامک نعمتی فصل گذشته یکی از بهترین بازیکنان تیم پرسپولیس بود. او در دومین سال حضورش در این تیم، چهره درخشانی از خود نشان داد و علاوه بر درخشش در لیگ، گل صعود به فینال آسیا را نیز زد تا در تاریخ باشگاه ماندگار شود. او در گفتگو با ورزش سه درباره موضوعات مختلف اظهار نظر کرد.
* عملکرد خیلی خوبی داشتید و موفق به دبل شدید.
فصل برای ما پر از موفقیت دنبال شد. هیچ کس از ما انتظار این اتفاقات را نداشت، ما فصل را در حالی شروع کردیم که در خیلی از بازی ها به ۱۱ بازیکن هم نمی‌رسیدیم و بازیکنان جوان زیادی در کنار ما بودند که خودشان را نشان دادند. کامنت هواداران در زیر پست ها فقط حاوی تشکر برای عزم شروع لیگ بود و هیچ کس انتظار قهرمانی نداشت ولی خودمان باور داشتیم. مخصوصا که مربی ای داشتیم که در بدترین شرایط هم برد میخواست و این یک انتظار که یک باور بود که به تیم انتقال پیدا می‌کرد و باعث می‌شد مقابل هیچ حریفی خودمان را دست کم نگیریم. فصل برایمان فوق العاده پیش رفت و به جز حذف در لیگ قهرمانان که به خاطر داوری رقم خورد، ما قهرمان لیگ شدیم و آن هم برای سومین بار! من خودم دو بار در آن حضور داشتم و این خیلی لذت بخش است. قهرمان جام حذفی هم شدیم که تا حالا نشده بودیم و هواداران خیلی علاقه داشتند، خودمان هم می‌خواستیم اتفاق ویژه ای را در تاریخ باشگاه رقم بزنیم. برد دربی هم که بود و به نظرم این ها دستاوردهای بزرگی بودند که فصل ما را تکمیل کردند و بابت آن خوشحال و سر مستیم‌.
* حذف در لیگ قهرمانان خیلی تلخ و دور از انتظار بود. چه شد که حذف شدید؟
لیگ قهرمانان شرایط آنطور که فکر می‌کردیم پیش نرفت، در بازی اول بعد از این که یک گل اشتباه خوردیم غافل‌گیر شدیم، داوری از همان روز اول بر علیه ما بود و با این فشار خیلی سخت بود که برگردیم. بعد از آن هم بازی با السد هم همانطور پیش رفت. بازی رفت با الاهلی فوق العاده بودیم و بازی برگشت هم می‌توانستیم پیروز شویم اما همه چیز از دستمان در رفت. فکر نمی‌کردیم شرایط به سمتی برود که ما گل زود هنگام را تجربه کنیم و امیدواریم هواداران ما را درک کنند و ببخشند چون مشکلات داوری و فشردگی مسابقات واقعا توان ما را بریده بود. با این حال ما موفقیت های بزرگی به دست آوردیم و هواداران نمی‌توانند به ناکامی های کوچک فکر کنند. خودمان دوست داشتیم مثل فصل گذشته بازهم فینال را با تجربه بیشتر داشته باشیم اما این ماموریت هم به فصل بعد موکول می‌کنیم.
* شرایط خودت چطور بود؟ از عملکردت راضی بودی؟
از خودم راضی ام، هرچند که فکر میکنم می‌توانستم بهتر باشم. در نیم فصل اول بهتر بودم اما خب در نیم فصل دوم بازی سخت تر و فشرده تر شد اما به هر حال گل های خوبی زدم و پاس گل های خوبی هم دادم و پنالتی هم گرفتم، از هواداران خیلی متشکرم و این که توانستم به سومین مدال در پرسپولیس برسم واقعا لذت بخش بود.
* فصل بعد هم در پرسپولیس هستی؟
من با باشگاه قرارداد دارم و به چیزی فکر نمی‌کنم، چون بزرگتر از اینجا چیزی وجود ندارد. خیلی خوشحالم که اینجا هستم و می‌خواهیم موفقیت ها را بیشتر کنیم.
* آیا برانکو با شما خداحافظی کرد؟
خداحافظی آنطور که مدنظر شماست مسلما وجود ندارد. مثل همیشه تشکر کرد از تلاش ما و این که توانستیم موفق شویم و از همه ما قدردانی کرد و ما هم از او به عنوان مربی بزرگی که خیلی به ما کمک کرد تشکر کردیم. ما با او به این باور رسیدیم که هیچ چیز غیرممکن نیست و برایش آرزوی بهترین ها را کردیم و این که دوباره کنار ما باشد.
* اما شایعات زیادی درباره جدایی برانکو هست.
ما امیدواریم باشگاه بتواند با برانکو به تعامل برسد. مسلما همه باشگاه‌ها به دنبال این هستند که شرایطی را فراهم کنند که تیم هایشان به این موفقیت ها برسد. انتخاب مربی، انتخاب بازیکن هم برای همین است که شما فصل کن نوسان را تجربه کنید و به قهرمانی برسید. ما این را در ۴ سال اخیر داشتیم و جام ها نشان دهنده همین مسئله است. پس کمترین دلیلی وجود دارد که نتوانیم به این توافق دست پیدا کنیم، مشکلات مالی وجود دارند و مسلما باید راهکاری برایش باشد. کادر مدیریتی و برنامه ریزی برای همین است. ما امیدوار نه، منتظر بازگشت او هستیم چون میدانیم میتوانیم با او کارهای بزرگی انجام دهیم، هنوز کارمان تمام نشده و ایشان هم قول دادند قهرمان آسیا شویم، پس از کارمان تمام نشده است.

بیشتر بخوانید:

نقل و انتقالات پرسپولیس/ بازیکن تیم امید جایگزین محمدرضا حسینی شد

تگ ها


پرسپولیس سیامک نعمتی برانکو ایوانکوویچ تمدید قرارداد برانکو لیگ برتر فوتبال ایران پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال