چرا انتقال کوتینیو به بایرن مونیخ، به سود بارسلوناست؟

انتقال قرضی فیلیپه کوتینیو به بایرن مونیخ برای بارسلونا 25 میلیون یورو سود به همراه خواهد داشت...

به گزارش مدال، به نقل از موندودپورتیوو، شب گذشته بود که فیلیپه کوتینیو از فهرست بارسلونا برای بازی مقابل بیلبائو خط خورد و کمی بعد اعلام شد دلیل اصلی آن، توافق بارسا و بایرن مونیخ برای انتقال قرضی این بازیکن است.

هر دو باشگاه بارسلونا و بایرن اعلام کردند که بر سر انتقال کوتینیو به توافق رسیده‌اند و ستاره برزیلی فصل بعد قرضی برای بایرن بازی خواهد کرد. در قرارداد او بند خرید دائمی نیز گنجانده شده و دستمزد او را نیز باشگاه مونیخی پرداخت خواهد کرد.

بارسا ژانویه 2018 برای جذب کوتینیو 120 میلیون یورو به لیورپول پرداخت کرد و 40 میلیون یورو نیز قرار شد بر اساس بندهای متغیر پرداخت شود. از این 40 میلیون یورو، تاکنون 10 میلیون یورو بابت کسب سهمیه بارسا در لیگ قهرمانان فصل گذشته پرداخت شده و 5 میلیون یورو نیز بابت رسیدن کوتینیو به حدنصاب 25 بازی برای بارسا.

قرار بود 20 میلیون یورو به شرط رسیدن کوتینیو به مرز 100 بازی برای بارسا به لیورپول پرداخت شود و 5 میلیون یورو نیز بابت قهرمانی بارسا در لیگ قهرمانان که هر دو منتفی خواهند بود. به این ترتیب بارسا در مجموع برای انتقال کوتینیو 135 میلیون یورو هزینه کرده و 25 میلیون یوروی باقیمانده را پرداخت نخواهد کرد.

اخبار مرتبط:

رسمی؛ ستاره برزیلی بارسلونا به بایرن مونیخ پیوست

تگ ها


ستاره برزیلی فوتبال جهان سود مالی بارسلونا موندو دیپورتیوو فیلیپه کوتینیو بارسلونا بایرن مونیخ Bundesliga لالیگا فوتبال