کاریوس: نصف باشگاه‌های لیگ برتر دنیا من بودند

لوریس کاریوس، دروازه بان لیورپول، ادعا کرد که پیش از پیوستن به منچسترسیتی در سال ۲۰۰۹، نیمی از باشگاه های لیگ برتر به دنبال به خدمت گرفتنش بودند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، کاریوس که بعد از اشتباهاتش در فینال چمپیونزلیگ ۲۰۰۸، به بشیکتاش قرض داده شده بود، به تازگی قرارداد قرضی اش را با این باشگاه ترکیه ای را به پایان رساند و به لیورپول برگشت؛ جایی که با توجه به حضور آلیسون، شانس چندانی برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی ندارد.

اما اولین تجربه او در فوتبال انگلیس، حضور در منچسترسیتی بین سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ بود اما در نهایت بدون اینکه در حتی یک بازی هم برای آبی ها انجام بدهد، این باشگاه را ترک کرد.

او به ترنسفر مارکت گفت:" من در آن زمان در تیم زیر ۱۶ سال بازی می کردم و بازیکن یاب های زیادی در بازی ها حضور داشتند. در ۱۶ سالگی می توانید اولین قرارداد حرفه ای تان را امضا کنید. من در آن زمان از همه جور باشگاهی پیشنهاد داشتم اما منچسترسیتی به دنبال کمک کردن به من بود.

آنها به من ثابت کردند که برنامه مشخصی دارند؛ برای مثال، اینکه چطور می توانم در بازی های بزرگسالان بازی کنم. این من را شیفته خودش کرد. من می توانستم در اشتوتگارت هم بمانم اما برنامه آنها به اندازه برنامه منچسترسیتی من را متقاعد نکرد.

بنابراین به خودم گفتم  این چالش را می پذیرم و به انگلیس می روم. چه باشگاه های دیگر به دنبال من بودند؟ احساس می کردم نیمی از تیم های لیگ برتر. در آلمان، من تنها با اشتوتگارت کار کردم زیرا اشتوتگارت به کار با جوانان معروف بود و هست. من از کار در آنجا واقعا لذت می بردم.

در آن زمان من تنها برنامه منچسترسیتی و اشتوتگارت را شنیدم. در آن زمان، ورود سرمایه گذارها تازه آغاز شده بود. منچسترسیتی باشگاهی بود که خیلی به بازیکنان جوانش تکیه داشت. خیلی ها پیشرفت کردند و آکادمی در موقعیت خوبی بود. به همین دلیل من تصمیم گرفتم به این باشگاه بروم."

بیشتر بخوانید:
فیفا تایید کرد؛ ثبت بازیکنان جدید پیش از تمام شدن فصل
آغاز مذاکرات نیوکاسل برای جذب ستاره بارسا 

تگ ها


فوتبال جهان لوئیس کاریوس لیورپول لوریس کاریوس لیورپول فوتبال