کلوپ: خاطره قهرمانی با دورتموند را فراموش نمی‌کنم

یورگن کلوپ، سرمربی لیورپول، قهرمانی در بوندس‌لیگا با بروسیا دورتموند در فصل۱۱-۲۰۱۰ را یکی از بهترین خاطرات دوران حرفه‌ای‌اش توصیف کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه،  در فاصله دو هفته به پایان فصل ۱۱-۲۰۱۰ بوندس‌لیگا، دورتموند با گل‌های روبرت لواندوفسکی و لوکاس باریوس توانست نورنبرگ را شکست بدهد و با شکست بایرلورکوزن برابر کلن، قهرمانی زردها در لیگ بعد از ۹ سال قطعی شد. آن اولین جام مهم دوران حرفه‌ای کلوپ بود و اگرچه او توانست با لیورپول قهرمانی در چمپیونزلیگ و جام باشگاه‌های جهان را جشن بگیرد اما همچنان آن قهرمانی در بوندس‌لیگا را یکی از مهمترین دستاوردهای خود می‌داند. 
او به خبرنگاران گفت:" آن قهرمانی سر جایش هست. اینجور نیست که هر روز صبح بیدار شوم و به ۳۰ آوریل ۲۰۱۱ فکر کنم اما بعد از تماس شما، تلاش کردم تا چند روزی به آن فکر کنم تا آن روز را یه یاد بیاورم. 


اتفاقات زیادی در زندگی من رخ داد اما اینطور نیست که جام‌های زیادی برده باشم که بخواهم آنها را با هم قاطی کنم. اما سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ سخت است زیرا تیم تغییر زیادی نکرد و وقتی به بازی‌های‌مان فکر می‌کنم، تلاش می‌کنم به یاد بیاورم که فصل ۱۱-۲۰۱۰ بود یا ۱۲-۲۰۱۱؟ 
اما چیزی جز خاطرات فوق‌العاده ندادم و آن فصل‌ها تاثیر زیادی روی دوره حرفه‌ای من به عنوان مربی داشت. ما واقعا بیشترین استفاده را از چیزی که داشتیم، کردیم. 
صعود با ماینس واقعا برای همه ما غیرمنتظره بود و من نمی‌دانستم پس از آن چه خواهد شد.
اما بردن آن تیم زیر ۱۹ سال- برای من آن تیم شبیه تیم‌های زیر ۱۹ سال بود- به دسته اول آلمان، فوق العاده بود. آن صعود زندگی همه ما را تغییر داد. من هنوز تقریبا با همه آنها در تماس هستم."

بیشتر بخوانید:
آگوئرو: خیلی از بازیکنان نگران شروع بازی‌ها هستند
مسی لائوتارو را به نیوکمپ می‌برد؟

تگ ها


بروسیا دورتموند فوتبال جهان یورگن کلوپ دورتموند یورگن کلوپ لیورپول فوتبال