گزارش جنجالی مارکا؛ رشوه‌گیری در فوتبال اسپانیا

مارکا صفحه اول خود را به رسوایی مالی در اتحادیه فوتبالیست‌های اسپانیا اختصاص داده و از متهم شدن رئیس این اتحادیه به رشوه‌گیری خبر داد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، روزنامه اسپانیایی مارکا صفحه اول خود را به رسوایی مالی در اتحادیه فوتبالیست‌های اسپانیا AFE اختصاص داد و اعلام کرد رئیس این اتحادیه، داوید آگانزو به دریافت رشوه متهم شده است.

بر اساس گزارش مارکا نامه‌ای که آنتونیو سائیز چکا برای هیات‌مدیره اتحادیه فوتبالیست‌های اسپانیا ارسال کرده انگشت اتهام را متوجه رئیس این اتحادیه داوید آگانزو کرده.

مارکا با انتشار محتوای نامه ارسالی سائیز چکا برای هیات مدیره AFE به بخشی از این نامه اشاره کرد که در آن چنین آمده:" من این نامه را برای شما می‌نویسم تا بعضی واقعیتها را به اطلاع برسانم". مارکا می‌گوید به صورت اختصاصی به این نامه دسترسی پیدا کرده و متوجه شده در آن اتهام‌های جدی‌ای به آگانزو وارد شده و او به دریافت رشوه متهم شده است.

سائیز چکا، ارسال‌کننده این نامه می‌گوید که خودش در برخی از تخلف‌های آگانزو دخالت داشته اما صرفا به دلیل اینکه از طرف او مجبور به چنین کاری شده، دست به این تخلفات زده است.

اعتراف

مارکا می‌گوید این نامه که حالا در اختیار دادستانی والنسیا است برای هر ۱۲ عضو هیات مدیره AFE ارسال شده و چکا از آنها خواسته نامه‌اش را برای نفر سیزدهم هیات مدیره هم ارسال کنند چون او نتوانسته آدرس او را پیدا کند. این نامه آگانزو را متهم کرده که برای دریافت اطلاعات سری از اداره مالیات به یکی از کارمندان دولتی این اداره پرداخت‌هایی غیرقانونی انجام داده است. چکا در این نامه به مبلغ این پرداخت هم اشاره کرده و آن را ۳۰۰۰ یورو اعلام کرده اما به نام کارمند اداره مالیات اشاره نشده است. در این نامه عنوان شده که مبلغ مورد نظر و جزئیات آن توسط گونزالو دو مدینیا از  واحد حقوقی AFE استخراج شده است. در این نامه اشاره شده که بعد از استخراج این اطلاعات، آنها در حضور دیگو ریواس به اطلاع رئیس اتحادیه، آگانزو رسیده.

مارکا می‌گوید به عکسی از این نامه هم دسترسی پیدا کرده که قرار است در دادگاه به عنوان مدرک ارائه شود. این عکس نامه مورد اشاره را روی میز دفتر کار آگانزو در مقر AFE نشان می‌دهد.

چکا در ادامه نامه می‌گوید:" آگانزو من را مجبور کرد با او همکاری کرده و به صورت غیر قانونی، سندهای مالی مربوط به Futbolistas On را بدست بیاورم. من از این اقداماتم ابراز تاسف و پشیمانی می‌کنم. آگانزو من را مجبور کرد با پر کردن یک ویدیو از مدیریت او حمایت کنم. من چه از نظر احساسی و چه از نظر حرفه‌ای هدف باج‌گیری او بودم".

گواهی دروغ

چکا در ادامه این نامه مدعی است برای ادای شهادت دروغ هم تحت فشار قرار گرفته و به اجبار تن به چنین کاری داده. او در این باره نوشت:" آنها من را مجبور کردند در دادگاهی که علیه خزانه‌دار Futbolistas On برگزار شده بود کل واقعیت را نگویم. من کسی هستم که فوتبالیست‌ها برایم احترام قائل هستند و به من علاقه دارند چون تمام زندگی‌ام را وقف این حرفه کرده‌ام. برای همین است که اینقدر از کارهایی که کرده‌ام ناراحت و متاسف هستم. امیدوارم آنها من را ببخشند و بدانند که گاهی اوقات آدم مجبور می‌شود برای محافظت از خانواده‌اش دست به هر کاری بزند".

بیشتر بخوانید:

امباپه؛ کریستیانو رونالدوی جدید رئال مادرید

شرط جالب PSG برای موافقت با انتقال نیمار به بارسا

 

 

تگ ها


فوتبال جهان رئال مادرید بارسلونا لالیگا فوتبال